Zor Durumlarla Başa Çıkma

icerikŞarap ve bedava gevreği saymazsak, neredeyse bir cenaze töreni kadar sıkıcı bir bekârlığa veda partisinin ortasındasınız. Ya partiyi canlandırmanız ya da gecenin kalanında birlikte eğlenecek başka bir grup bulmanız gerekiyor.

Bekâr adamın yuhalayıp yuhalamamasının bir önemi yok. Şu anda sadece kendi eğlencenizi düşünmelisiniz. Özellikle de bu sümsüğün partisi için verdiğiniz paradan dolayı. Düdüğü ağzınıza alıp, külah şeklindeki şapkanızı takın, parti tertip komitesinin iplerini elinize almanın zamanı geldi.

ADIM 1 DAMATTAN İSTİFADE EDİN.

Nereye gidersen git, o her zaman sohbeti muhabbeti üzerine çeker. Partinize bir ateşli piliçler sürüsü mü geldi? Anı kaçırmayın. “Hey kızlar, bu adam evleniyor, tavsiyesi olan var mı?” En az birkaç dakika ona yapışıp kalırlar. Sizin partideki bekâr olduğunuzu ve tonla para harcamayı düşündüğünüzü sanıp, size bedava verebilecek olan korumaya, garsona, barda çalışan kıza ve dahi herkese asılın. Bu seferki ziyaretinizde ya da gelecekteki muhtemel ziyaretlerinizde size eşlik edebilirler.

ADIM 2 DAHA KÜÇÜK BİR GRUBA AYRILIN.

Bekârlığa veda partilerinin büyük sorunu grubun haddinden büyük olmasıdır. On beş yirmi kişilik bir erkek grubuyla dışarıya çıkmanın üstesinden gelmek zordur, çünkü heriflerin her biri ne yapılacağı ve bir sonra nereye gidileceği hakkında farklı bir fikre sahiptir. Her kafadan bir ses çıkması iyi değildir. Hele, pek çok kafadan ses çıkması hiç iyi değildir ama bu başka bir mesele. Grubun içindeki en eğlenceli adamları tespit edip kimsenin dikkat etmediği bir anda sürüden ayırın.

ADIM 3 DAMATGİBİ DAVRANIN.

Grup için verilen ödülleri toplamıyorsa, öne çıkıp onun adına toplayın. Mekânın yöneticisine gidip her şeyle uğraşmaktan rahatsız olduğunuzu söyleyin ve buna ne çare düşündüğünü sorun. Eğer damat başka bir grupla partiden ayrılırsa ya da erken ayrılması gerekirse katalizör görevini üzerinize alıp geri kalan adamlar için damat olarak gecenin devam etmesini sağlayın. Damat görünürde yokken bir bekârlığa veda partisinin devam etmesi üzüntü vericidir.

ADIM 4 İYİCE KAFAYI BULUN.

Dürüst olmak gerekirse, Johnnie Walker veya Jim Beam’in çözemeyeceği bir sorun var mıdır? Her birinin ayrıca ele alınıp incelenmesi gerekir, o kadar iyidirler. Sarhoş olduğunuzda, berbat bile olsa her şey gözünüze hoş görünür. Yeteri kadar içip geceyi hafızanızdan silin. Diğer bir seçenekte herkesi zil zurna sarhoş ettikten sonra yerlerde yuvarlanıp gömleklerine kusmalarını izlemektir.

DANGALAKLIK ETMEYİN

Bekârlığa veda partisi hızım alana kadar işleri damat için olabildiğince kolaylaştırın. Emailleri cevaplayın, planları yapın ve duruma göre aktivitenin paradan önde olduğu durumlarda ödemeleri yapın. Dangalaklık edipte damat veya olayı planlayan adam için işleri zorlaştırmayın. Nasılsa bekârlığa veda partisi kötü çıkarsa analarından emdikleri sütü burunlarından getirmek için yeterli zamanınız olacak.

Her pştun rahatlamaya, ihtiyaç duyduğu zamanlar olur. Gerçek dünyadan kopup, en az bir haftalığına tropikal iklime sahip bir yerde serilip yatmak. Bataryayı şarj edip takip eden aylar boyunca gün be gün sürecek mücadeleye hazırlanmak. Üzüntü verici şey şu ki, insanlar artık nasıl tatil yapılacağını bilmiyor.
İsim: *

Mail: *

18 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)