Yükselen Burcu Balık Olanlar

astroloji_burc-390x245

Transit Neptün natal Neptün’e kare açı yaptığında, Yükselen burcu Balık olanlar hayallerim gerçekleştirme konusunda cesaretini kaybeder. Yaklaşık olarak hayatının yarısı geçmiştir (bu transit kırk ila kırk iki yaşlan arasında olur) ve aniden çocukluğundan beri gerçekçi olmayan, aptalca ve elde edilemeyecek bazı idealleri tuttuğunu anlar. Temel inançlarım sorgular ve mümkün olacağım farz ettiği şeylerin, gerçekte arzulu düşünceleri olduğunu keşfeder. Üzülür ve yapması gereken değişiklikleri düşünmeye başlar. Yine de çok dikkatli olmalıdır, çünkü hayal gücü son derece aktiftir ve kendini kandırabilir.

Objektifliğim ve bağımsızlığını kaybeder. Gerçekleşmemiş idealleri konusunda (ki hala elde edilebilirler) aşın cesaretsiz olur. Becerikli değildir, bu nedenle önemli planlan ertelerse iyi eder. Şimdi Yükselen burcu Balık olanlar için, özellikle güçlü, yenilmez görünen bazı yeni projelerle kendim esinlenmiş hissetse de, büyük kararlar almak uygun değildir. İş konulan olumlu değildir; Yükselen burcu Balık olanlar aşın iyimserliği ve coşkusundan dolayı kolayca aldatılır. Başarısız idealleriyle ügüi üzüntüsüyle başa çıkması bir yana, en kötü sorunu geleceğiyle ilgili kendim avutmasıdır. Arkadaşlarından ve sevdiklerinden tavsiye almalıdır.

Bu transitten önce kişi ne kadar idealist, saf ve romantikse, şu anda tedbirsiz veya aküsız kararlar alması o kadar olasıdır. İsteklerine gerekli ayarlan yapmaktan ziyade, kendim o kadar incinmiş hisseder ki, geçmişindeki her şeyi koparmak ve her şeye yemden başlamak ister. Böyle bir tepki aşırıdır ve akıllıca olmadığı ortaya çıkacaktır.
Yükselen burcu Balık olanlar dini yaşamında zorluk veya gerilimler yaşayabilir. Din konusunda kafası kanşabilir, ruhsal gelişiminde hayal kırıklığı yaşayabilir ve idol kabul ettiği gurular ve akıl hocaları tarafından kandınlabilir.

Tanrı’nın varlığım veya aydınlanmayı sorgulayabilir, özellikle onlan doğrudan deneyimlemek için uzun ve sıkı çalışmış ve henüz başaramamışsa. Meditasyon için iyi bir zamandır. Kişi genel sınırlan ve kısıtlamalan tarafından en-gellenmemiştir. Sezgiseldir ve astroloji, metafizik ve okült aktivitelerden zevk alabilir.
Kendini daha yardımsever ve faydalı hisseder. İyi beslenmeli, bolca dinlenmeli ve rahatlamalıdır. Enerjisini ve bağlılığım hatalı ya da boş idealler için ziyan etmişse, fark edilir derecede psikolojik strese girer. Teşhis konması ve hatta doğal yollar hariç iyileşmesi zor olan psikosomatik hastalıklara yakalanabilir. Neptün’ün natal ev pozisyonunun yönettiği yaşam alanları geçici olarak çözülür.

Bir önceki yazım: Günlük Burç Yorumunuz
İsim: *

Mail: *

20 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)