Yolculuğum

imagesOkumak üzere olduğunuz blogum bir zamanlar çıkmış olduğum ve hâlâ devam ettiğim bir yolculuğun öyküsüdür, Üniversitede felsefe okumuş birisi olarak inandığımız şeylerin yaşantılarımızı nasıl etkilediğini hep merak etmişimdir. Çocukluğumdan beri insan hayatının bir amacı ve herkesin kendine özgü bir yolu olduğuna inandım. Felsefe, büyük dinler ve düşünce akımlarını araştırdım; ancak hiçbir şey önümde duran gerçeklerden ve bilgiden daha fazlasını aradığım bu yolculukta, içimdeki boşluk duygusunu dolduramadı. Kaybolmuş benliğim daha uygulanabilir, hissedilebilir, yaşadığım hayatla burayla bağlantılı bir yolculuğa çıkmak istiyordu.

Bu kitap, içimdeki ruhsal zekâya ulaşabilmek için yaptığım 16 yıllık yolculuğun süzülüp gelmiş halidir. Şimdi bu yolculuğun haritasını sizinle güven içinde’ ve sağlam bir muhakemeye dayanarak paylaşabiliyorum. Hayatini boyunca bu yolculuğun anlamını, nasıl yapılacağını ve her insan için neden çıkılası en güzel ve en temel yolculuk olduğunu tekrar tekrar bulmaya çalıştım. Sürekli kendini yenileyen haritamla yolculuğum hala sürüyor. Bir sözde de denildiği gibi “Harita değildir, yolculuktur aslolan.”

Başlamadan önce izleyeceğimiz yoldan bahsetmek istiyorum. Bütün konularım boyunca “Yolculuk” metaforunu kullanacağım. Yedi aşamadan oluşan yolculuğumuz boyunca adım adım ruhsal zekânıza doğru ilerlediğinizi ve en nihayetinde ona kavuştuğunuzu göreceksiniz.
İsim: *

Mail: *

19 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)