Ykselen Burçlar

astroloji_burc-390x245Burçlar göz önünde tutulduğunda, iyi veya kötü olarak listelenmeyen gezegenler yöneticilikte nötrdürler. Örneğin, Başak Yükselen için iyi ve kötü gezegenlere bakın. Yedi gezegenden sadece dördü listelenmiştir. Üç gezegen, Güneş, Merkür ve Satürn yoktur. Bu gezegenler nötrdür. Doğal malefikler olan Güneş ve Satürn, ev yönetici-liklerine herhangi bir olumlu veya olumsuz ek etkisi olmadan zararlı enerjilerim taşırlar. Benzer şekilde, bu durumda Merkür de nötr olarak düşünüldüğü için her hangi bir olumlu veya olumsuz ek etki olmaksızın genel olumlu etkisini taşır. (Teknik olarak bakarsak, Merkür doğası gereği nötr bir gezegen olarak düşünülür, benefik değil. Eril veya dişi değildir, inanılmaz derecede uyum sağlayabilir, ona açı yapan gezegenin doğasına göre olumlu veya olumsuz olabilir. Fakat pratikte, Merkür bulunduğu evlere sadece iyi açılar yapar ve iyi etkiler yaratır. Bu yüzden, teknik olarak nötr olmasma rağmen, Merkür benefik gibi davranır.

Fakat teknik olarak nötr olduğu için, ki bu onu bütün gezegenlerin en çok uyum sağlayabileni yapar, Merkür’ün daşa ve buktileri Merkür’ün aldığı açıların benefik veya malefik olmasından çok etkilenir. Örneğin, Richard Nixon’ın başkanlığı, 1970 Kasım’mda başlayan on yedi yıllık Merkür daşada çökmüştür. Merkür, malefik Mars’la aym derecede kavuşum yapmaktadır ve Nixon -hepsi de Merkür özellikleri olanbasm, üniversite öğrencileri, kaset kayıtlan ve kendi yalanları tarafından alaşağı edilmiştir.)

Son bir nokta. Özel bir durum olan rajayoga, kraliyet birliği, her ikisi de iyi evleri yöneten iki gezegen bir evde kavuşum yaptığı zaman gerçekleşir. (çizelgenin sağ sütununa bakın.) (Hint astrolojisinde kavuşumların ve açıların her zaman otuz derecelik bir orbda gerçekleştiğini unutmayın. Başka bir deyişle, eğer Mars Aslan’ın iki derecesindeyse ve Güneş Aslan’ın yirmi sekiz derecesindeyse bu bir kavuşum açısıdır.) Bir rajayoga, olabilecek en iyi astrolojik göstergedir ve iki rajayoga gezegenini içeren ev inanılmaz derecede öne çıkar. Kraliyet birliğim oluşturan iki gezegenin yönettiği üç veya dört ev aym şekilde iyi durumdadır. Rajayogalar veya diğer özel gezegensel birleşimler çok farklı yollarla oluşturulabilir. (Eski Hint astrolojik metinleri binlerce iyi ve kötü astrolojik yogalar veya birleşimler içerir.) Çizelgenin sağ tarafında listelenen rajayogalar, yöneticilik durumlarına dayalı en temel olanlarıdır.

Bir önceki yazım: YÜKSELEN BURÇLAR GEZEGENLERİ
İsim: *

Mail: *

16 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)