YENGEÇ BURCU JÜPİTER TRANSİTİ

YENGEÇ BURCU JÜPİTER TRANSİTİJüpiter dördüncü evden geçerken kişinin ev yaşamı çok iyidir. Nihayet ihtiyaçlarına ve tabiatına mükemmel derecede uyan bir çevrede konumlanır; denge ve istikrar hisseder. Muhtemelen yeni bir daireye, eve ya da şehre taşınır. Doğa çabalarım destekler ve o ödeyebileceği bir fiyata tam istediğini bulabilir. Satın aldığı mülkte yaşamaya niyeti olmasa da, emlak yatıranlarından kazanç sağlayacaktır. Yaşadığı yerin mobilyalarını yeni-leyebilir ya da başka türlü yenilikler yapabilir, evini güzelleştirebilir. Peyzaj tasarımı yapmaktan, bahçe işleriyle uğraşmaktan, çiftçilik ya da toprakla ilgili herhangi bir hobiden.

Kişi içinde bulunduğu çevrede çok enerjik ve aktiftir. Akrabalarıyla ve kardeşleriyle olan ilişkileri olumludur. Kardeşleriyle olan ilişkisinden zevk duyar ya da onlarla olan ilişkisinden yararlar, iyi dilekler ve avantajlar alır. Sık sık çevresi ya da komşuluk ilişkileri içinde kısa yolculuklar yapar. Arkadaş, komşu ve akrabalarla her zamankinden daha fazla etkileşimde bulunur ve yaklaşık bir yıl boyunca çeşitlilikten ve ‘yaşamın tadından tuzundan’ haz alır.

Hint öngörü astrolojisinde üçüncü ev zihinle ilgili değildir (zihin beşinci ev tarafından temsil edilir). Üçüncü evin cesareti, maceraları, enerjiyi, günlük arzuların yerine gelmesini, yayım işlerini (ama yazmayla ya da öğretmeyle değil) ve kardeşleri (en büyüğü hariç, bu on birinci evin konusudur) yönettiği söylenir. Bu nedenle, kişi şimdi günlük arzularım kolayca yerine getirir. Tüm gün boyunca ayak işlerim ya da görüşmelerini yorulmadan, kızmadan, ertelemeden yapabilir. Hedeflerini gerçekleştirir, amaçlarına ulaşır ve yine de enerjisi kalır. Kişi ilgi alanlarının peşinden gider ve ara vermeden aktivitelerine devam eder. Uğraşlarını güçlü ve başarılı bir şekilde geliştirir, destekler. Maceradan çok zevk alır.

Hint astrolojisinde üçüncü ev, aym zamanda güzel sanatları (müzik, dans, şarkı söyleme ve tiyatro sanatım) yönetir. Bu nedenle kişi bu zamanda daha fazla oyuna, operaya, sinemaya ya da müzik etkinliğine katılır. Profesyonel ya da amatör olarak tiyatroyla uğraşıyorsa, o zaman bu transit büyük yaratıcılık ve başarı zamanıdır. Bununla birlikte, ressamlık, çizim ve el sanatları şimdi etkilenmez, çünkü bunlar beşinci ev tarafından yönetilir.

Jüpiter üçüncü evden geçerken, aym anda yedinci, dokuzuncu ve on birinci evlere açı yapar. Yedinci eve açı yapması evlilik ya da yeni ve önemli bir aşk ilişkisi ihtimali olduğu anlamına gelir. Dokuzuncu ev açısı iyi şansı, uzaklara seyahati gösterir. Ayrıca dini öğretmenlerle ya da daha yüksek öğrenim kuramlarıyla olumlu deneyimleri de işaret eder. Jüpiter’in on birinci eve bakışı, olumlu grup aktiviteleri ve arkadaşlarla iyi ilişkiler anlamına gelir. Aynca en büyük kardeşten yarar sağlaması ve günlük kazancının yanı sıra “yan gelirler” de elde etmesi demektir.

Bir önceki yazım: Tarot Aşk Açılımı 3 Kart
İsim: *

Mail: *

19 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)