Yengeç Burcu Falı

astroloji_burc-390x245Transit Neptün natal Güneş’le kavuşum yaptığında, kişi yüreğini ve hislerini zarif, ama ciddi ve derinden dikkate alır. Bilinci genişler, şuurlar yok olur; algısı rafine ve arıdır. Gerçeklik çarpıcı bir şekilde değişir ve kişi ruhsal meselelerin farkına varır. Şimdi son derece hassas ve savunmasızdır. Beş duyusunu aşan güçlere karşı açıktır. Kendini doğadan, evrenden ve Tann’dan çok az ayn hisseder. Meditasyon, derin düşünme ve ruhsal deneyimler için en iyi zamanlardan biridir.

Kişi kendini özverili ve adanmış hisseder. Hayatının herhangi bir aşamasından çok daha fazla tevazu ve teslimiyet kapasitesi vardır. Tanrı’ya olan inancı sarsılmaz. İçe dönerse, kalbinde huzur ve neşe bulur ve ruhunun ölümsüzlüğünü deneyimler, ikiyle dört aylık süreçte (iki yılda dört kez olabilir) kişi fedakârlık yapmaya isteklidir. Elinden geldiğince başkalarına yardım etmek, hayatlarına uyum getirmek ister. Herkesi sevdiğim hisseder, arzu ve isteklerini bırakır. Her türlü uygulanması mümkün amaçlar için egosu geçici olarak yok olur. Sevecen, fedakâr ve coşkundur.

Kişi hayatın güzelliğini ve görkemmi takdir eder. Romantik, hatta ütopik vizyonları vardır. Şu anda büyük sanatsal yeteneği ve estetik takdiri vardır. Yaratıcıdır ve hayal gücü güçlüdür. Sanat, müzik, tiyatro, fotoğrafçılık ve film yapımıyla ilgilenenler için harika bir zamandır. Ayrıca şair, sihirbaz, mistik ve spiritüalistler için de muhteşemdir. Kişi astroloji, yoga, metafizik ve doğal iyileştirme teknikleriyle ilgilenebilir. Güçlü sezgileri vardır ve haberci rüyalar görebilir, önemli vahiyler alabilir ve dramatik psişik deneyimler yaşayabilir.

Olumsuz açıdan, bu transit özellikle kişi uyuşturucu ve alkolden zarar görmüşse veya aldanmaya ve kendini aldatmaya eğilimi varsa ciddi sorunlar getirebüir. Hatta normalde objektif olan bir insan bile tarafsızlığını kaybedebilir ve kalbinin güçlü hislerine teslim olarak akılsızca davranabilir. Sağduyudan yoksundur ve oldukça hayalperest olabilir. Düzenbaz kişiler için kolay lokmadır. Pratik meseleleri açıkça göremez. Kişi iş anlaşmalarını, ilişkilerini, ayağını yere sıkı basmasını gerektiren görüşmelerim, rahatlık ve keyfin etkisine bırakmamaya çok dikkat etmelidir.

Neptün ve Güneş natal haritada olumsuz etkilenmişse, kişi ciddi bir kimlik bunalımı yaşayabilir. Kendine güveni düşüktür ve genel bir güç, otorite ve kontrol eksikliği hisseder. Aynı zamanda dünyadan kaçmak için güçlü bir hisse sahip olabilir. Bu transit boyunca uyuşturuculardan, alkolden ve her türlü doğal olmayan maddeden uzak durmak çok önemlidir. Kişi ruhsal, psikolojik ve fiziksel olarak çok hassastır ve yutulan yabancı maddelerin, özellikle şimdi, zarar verici etkileri vardır. Kişi gerilimli ve stresli durumlardan uzak durmalıdır. Bol bol dinlenmeli, iyi yemek yemeli ve vitamin takviyesi almayı düşünmelidir. Neptün’ün Güneş transitinde birçok insan yorgun olur ve oldukça kolay kendini rahatsız hisseder. Kişi hastalanırsa hastalığa teşhis koymak zor olur ve normalden çok daha yavaş iyileşir.

Kişi bir şekilde karamsardır ya da kafası karışmışür. Çok idealist ve duyarlı olduğundan ciddi hayal kırıklıklarına maruz kalır. Mesela, hayal gücünü kaybeder, babasından çok fazla şey bekleyebilir ve yarı yolda bırakıldığım hissedebilir. Güneş erkekleri yönettiğinden bu transitten geçen bir kadının, özellikle erkeklerle olan romantik ilişkilerinde yamlsamaya, aldanmaya (illüzyona) ve aldatılmaya karşı çok dikkat etmesi gerekir.

Kişi bu dönem başladığında kendim aydınlanmaya ya da yüksek bilince adadıysa, şimdi en yüce, mest edici ruhsal deneyimlerinden birkaçını yaşayabilir. Tanrı’ya adanmışlık ve kişiye özel bir guru, yoğun bir sevince ve mutluluğa yol açabilir. Bu transitin sonunda kişi kendi sonsuz doğasının daha çok farkında olur.

Bir önceki yazım: Günlük Burç Yorumunuz
İsim: *

Mail: *

11 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)