YAY BURCU NEPTÜN TRANSİTİ

YAY BURCU NEPTÜN TRANSİTİNeptün dokuzuncu evden geçerken, kişi din, felsefe ve yüksek bilgi konusunda esinlenmiştir ve idealisttir. Güçlü bir kendim adama durumu söz konusudur ve kendim daha yüksek bilgiye ya da nirvanayı deneyimlemeye adamıştır. Asıl gerçeği bilmeyi ister. Olağan düşünmeyi aşan, günlük yaşamın ikilemlerim ve aykırılıklarım açıklayacak felsefenin özlemini çeker, insan yaşamının anlamım arar ve kapsamlı bir inanç sisteminin lehinde rasyonel görüşleri bırakabilir. Tüm dinlere, doktrinlere, hatta yabancı ülkelerden gelenlere bile açıktır. Hiçbir felsefe ya da soyut görüş aşın tuhaf değildir, yeter ki şu anda kendini hazır hissettiği ruhsal ya da mistik deneyimi yaşatsm.

Bir gurunun müridi olabilir ya da ruhsal bir harekete katılabilir. Dualar ve Tanrı’yla diğer tüm iletişim şekilleri yaklaşık on dört yıl sürecek bu zamanda son derece olumludur. Kişi düşüncelerinde sınırlı değildir. Entelektüel olarak açık, duyarlı ve hassastır ve meditasyon, dinsel alem ya da keşişlik yolunu seçebilir. Hiç olmadığı kadar Tanrı konusunda esinlenmiştir ve bu nedenle hayatının geri kalanında hatırlayacağı yüce deneyimler yaşayabilir.

Bu dönemde ruhsal amaçlarla uzaklara seyahat edebilir. Bununla birlikte, kişi yabancılarla temasında aldatmaya ya da dolandırıcılığa karşı dikkatli olmalıdır. Kişinin yargılama gücü aşın iyimser olabilir ya da saflık derecesindeki davranışlarından dolayı olumsuz şekilde etkilenebilir. Bazı uç durumlarda, sahtekar gurular ya da dinci şarlatanlar tarafından aldatılabilir.

Bu transit genel olarak yararlı ve sorunsuz olsa da, kişi ruhsal kibirden ve aşırı felsefi fikirlerden uzak durmak için elinden gelenin en iyisini yapmalıdır. Yeni bulduğu inanç sisteminde ya da din yolunda, kendini kurtarılmış gibi hissedebilir ve bu nedenle diğerlerini acımasızca yargılayabilir veya arkadaşlarım kendine çekmek, onları kurtarmak için aşın hevesli olabilir. Her türlü devanın, kültün, tarikatın kurbanı olabilir. Kişinin vizyonu öyle sınırsızdır ki ve o kadar inançla hareket eder ki, belki bu yüzden basit ayrımların farkına varması zor olabilir. Bu transitten önce dini veya ruhsal yaşamla uğraşan bireyler için bu yıllar mutluluk, vecit, şaşaa ve cennete özgü neşe zirvesi getirebilir. Evrensel, her şeye hakim bilgelik, özgürlük ve ilahi hürmet kişiyi kuşatabilir. Bununla birlikte kehanet yeteneği ve kişinin hayatım sonsuza dek etkileyecek bir hayat anlayışı gelir.

Bir önceki yazım: Günlük Burç Yorumunuz
İsim: *

Mail: *

19 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)