Yay Burcu Fal Bak

astroloji_burc-390x245
Transit Neptün natal Güneş’e kare ya da karşıt açı yapüğında, kişi gereğinden fazla hassas, savunmasız ve karamsar olur. Kendine güveni, yön duygusu ve kesinliği zayıflar ve sık sık bocalar. Bundan daha kötüsü de, tamamen bakış açısını kaybeder. O anki sorunlarım ve geçmişteki hatalarım abartarak çarpıtır. Hükümleri hatalıdır ve objektiflik, bağımsızlık ve sağduyudan yoksundur. Bu transit genellikle derin hayal kırıklığı, cesaretsizlik ve aldanma getirir. Kişi gerçekleşmeyen umutlan ve hayatında yanlış giden her şey için şiddetli acı çeker. Kendini kurban gibi hisseder ve geçici olarak iyimserliğini, idealizmini, coşkusunu ve esinim kaybeder. Her şeyden öte, dünyadan ve tüm dünyevi sorumluluklarından kaçmak ister. Çabalarının sonucunda hayal kınklığı yaşar ve hayat adaletsiz, mantıksız ve çok zor görünür.

Kişi kendini şimdi yorgun hissedebilir. Kendine özellikle iyi bakmalıdır. Bol dinlenmesi, iyi beslenmesi (belki vitamin takviyesi alması), egzersiz ve dış aktivitelerin tadını çıkartması gerekir. Depresyon, inziva, yalnızlık ve kendi isteklerine düşkünlükten uzaklaşmak için daha çok sosyalleşmelidir. Ayrıca etrafında onu destekleyen, takdir eden ailesi, arkadaşları olmalıdır ve ona hayatın yaşamaya değer olduğunu hatırlatmalıdırlar.

Kişi yaşamın gerilimini ve acımasızlığım her zamankinden daha fazla hisseder. Uyuşturucu, alkol ve yabancı maddelerden uzak durmalıdır. Oldukça alıngan ve hassas durumdadır. Bu gibi şeyler onu fiziksel olarak zehirler ve kafa karışıklığıyla kararsızlığım arttırır. Kişi erkekler, hükümet görevlileri ve otorite olan kişiler tarafından aldatılmaya karşı kendini korumalıdır. İstikrarsızlık, zayıflık ve hastalığa maruz kalan babasıyla aniden sorunlar yaşayabilir. Bu transitten geçen bir kadın, hayatındaki erkekler tarafından aldatilmaya ve illüzyona karşı dikkatli olmalıdır. Ayrıca, kocası şimdi tuhaf ve bireysel davranabilir.

Kişi şimdi çok sezgiseldir. Meditasyon, derin düşünme ve diğer kişisel gelişim tekniklerini izlemek için yoğun bir istek duyar. Bu gibi aktiviteler güçlü mistik veya ruhsal deneyimler yaratabilir, ancak kişinin şu anki yetersizlik hislerine ve amaç eksikliğine yardım etmez. Dahası, denediği içe dönme teknikleri tembelliğini, duygusal ve psikolojik çıkmazlardaki kendi isteklerine düşkünlüğünü artırabilir. Kişi istekleri konusunda takıntılı ol-madığı sürece astroloji, yoga, tarot, metafizik ve diğer ezoterik bilimler üzerinde çalışmak için olumludur.

Neptün’ün tekrar tekrar Güneş’e kare ya da karşıt açı yaptığı, yaklaşık iki yıllık bu süreçte, kişi başarı kazanmanın egosunu tatmin edip etmeyeceğim sorgulamayı öğrenir. Göreceli dünyada hiçbir şeyin egosunu tatmin etmeyeceğini anladığında, yaşamın yüksek değerleriyle ve bunların içinde yer alan kendi amacıyla ilgili geniş bir bakış açısı ve objektiflik kazanabilir. Yeni girişimlere başlamak için zayıf bir zamandır. Dikkatim içsel, psikolojik, duygusal ve ruhsal çalışmalarına döndürdüğü zaman, önemli bir evrimsel süreçten geçer.

İş anlaşmalarında çok dikkatli olmalıdır. Daha istikrarlı, güvenli ve kendinden emin olana kadar kişinin büyük kararlarım ertelemesi daha iyi olabilir.

Bir önceki yazım: Günlük Burç Yorumunuz
İsim: *

Mail: *

18 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)