Uranüs Koç Burcu Etkileri

URANÜS TRANSİTLERİNİN EVLERDEN GEÇİŞİKOÇ BURCU URANÜS TRANSİTİ
Uranüs birinci evden geçerken, Koç Burcu bireyliğini ve kendini ifade etmekle ilgili sorumluluğunu almaya zorunlu hisseder ve koşulsuz özgürlüğe ihtiyaç duyar. Dikkate değer ölçüde hazır ve bilinçlidir ve bütünlüğünü elde tutmanın tek yolunun an be an yaşamak olduğunu, kesinlikle kendine dürüst olması gerektiğim anlar. İlgilerini ve tercihlerini yerine getirme, bağımsız ve dürüst olarak görevini yapma ihtiyacıyla dolar. Gelecek (yaklaşık olarak) yedi yılda, kişiliğinin aydınlanması ve karakterinin dönüşmesi söz konusudur.

Bu zaman süresince kişinin kendi hayatım, geçmişinin, toplumun, arkadaşlarının ve sevdiklerinin beklentilerinin lüzumsuz etkileri olmadan, kendi tercihlerine göre deneyimlemesi için eşsiz bir fırsat vardır. Eski alışkanlık modellerini, psikolojik özelliklerini ve değişmez rutinleri, yeni bir davranış modeli yaratmak için serbest bırakabilir. Üstün körü alışkanlıklarından ve yüzeysel tavrından gözünü kırpmadan kurtulunca, davranışları gerçek özünü yansıtmaya başlar. Merkür’ün yüksek oktavlı ya da titreşimli hali olan Uranüs, kişinin deneyim ritmini hızlandırır. Kişi kendini canlı, zinde, olağan duygusallık ve hassasiyetinden bağımsız hisseder.

Koç Burcu kendim geliştirmeye ve evrimsel sürece açıktır. Olağan sınırlarının dışma çıkmak ve onları genişletmek için ne gerekiyorsa yapmaya isteklidir. Bu transit başından sonuna kadar büyük ölçüde heyecan ve macera vaadinde bulunur. Kişi her türlü denenmemiş ilginç konulara ve aktivitelere açıktır. Okült çalışmalar, ruhsal olgu ve her türlü gözden uzak gizli konular kadar, insan potansiyeli alanındaki çabaları olumludur. İlerici ya da zamanın ilerisindeki temalardan zevk alır. Özellikle bilimle ve evrenin kurallarım ve doğanın işleyişini anlatan her türlü bilgiyle ilgilenir.

Koç Burcu özellikle, Uranüs Yükselen’in iki üç derece uzağındayken (bu genellikle transitin ilk yılı veya biraz daha fazlasında zaman zaman olur,) asi ya da radikal davranıştan uzak durmalıdır. Kararsız, aşın ve fanatik olabilir. Sorumlulukla davransa bile, davranışlarım ve önceliklerini yeniden yapılandınrken önemli kişisel ilişkilerinde bazı değişimler yaşayabilir. Şimdi, temel düşüncesi kendi arzularına ve işlerine odaklanmak ve en uç noktada kişisel potansiyelini anlamak olduğundan, etrafındakiler şaşkın ya da sinirli olabilirler. Su yüzüne çıkan bağımsızlığından, yeni imajından ve bir şekilde değişen yaşam stilinden dolayı korkabilirler.

Bu yıllar, büyük yaratıcılık, mucitlik ve orijinallik getirir. Koç Burcu ani, beklenmedik fırsatlar ve maceralar deneyimler. Sürekli olarak ona teşvik ve idrak veren eksantrik, dahi ve heyecan verici insanlarla karşılaşır. Güvenlik, istikrar, gelenek ve adetlere, alışkanlığa karşı açık bir şekilde kayıtsızdır. Büyüme, değişim, özgürlük ve kendi isteklerim savunmak onu çok heyecanlandınr. Büyük değişikliklerden, olumlu sonuçlar veren devrimlerden ve eskimiş sistemlerin ve yapıların dönüşümünden zevk alır.

Çevresini genç, serbesti ycinlisi ve özgürlüğünü seven tanıdıklar ve arkadaşlar sarabilir. Kişinin kendisi daha genç, daha güzel ve canlı görünebilir. Kişisel gücünün farkındadır ve onu kullanmaya hazırdır. Kendi hislerine ve düşüncelerine güvenir, hükmedilemez ve yıldınlamaz. Kendi kaderim kendi yaratmaya ihtiyaç duyar. Sezgilerine ve dürtülerine göre hareket eder ve pek çok duru görü deneyimleri yaşayabilir. Ama yine de, heyecanı ve yeni bulduğu özgüveniyle, kendini aşın zorlayabilir. Bu nedenle, spazmlara ya da ufak tefek sağlık sorunlarına neden olabilen strese dikkat etmelidir.

Bir önceki yazım: Günlük Burç Yorumunuz  1. Astrolog Sema Kılıç dedi ki:

    Bu hafta sonu meydana gelen Venüs ve Uranüs arasındaki olumlu açı bize der ki özellikle Koç, İkizler, Terazi, Yay… süper site tşk.


İsim: *

Mail: *

19 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)