Ünlülerin Burçları : JOHN DENVER

JOHN DENVER

John Denver’in doğum haritasındaki daşalar, bir insanın hızla nasıl süper starlıktan çok daha iç gözlemsel ve münzevi bir varoluşa geçebildiğinin mükemmel bir örneğidir. Ama John Denver’in daşalanyla ilgili bir şey söylemeden önce, onun hayli iyimser ve güler yüzlü görüntüsüyle hiç uyuşmayan birinci evini incelemek çok önemlidir. Al Gore’un haritasını incelerken bahsedildiği gibi, haritanın birinci evindeki Mars ve Satürn gibi iki malefik, depresyonun, mutsuzluğun ve bencilliğin en güçlü göstergelerinden biridir. Mars-Satüm kavuşumları hukuk, politika, mimarlık, mühendislik ve teknik resim gibi konularda müthiş bir teknik yetenek verir.

Ama bu sayılanların hiç biri aklımıza sanatçı ruhlu, samimi, enerji dolu John Denver’ı getirmez. Yine de Current Biography Year Book “Denver Lubbock’daki Teksas Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümüne kaydoldu…. Los Angeles’ta teknik ressam olarak bir iş buldu ve başardı olmaya başladı” der. Christopher Anderson, The Book ofPeople’da Denver’i aslında göründüğünden çok daha ciddi ve karamsar bir insan olarak tanımlar ve Denver’den alıntı yaparak onun ‘Benim kayalık dağlarınım yüksekleri hep inanılmaz alçaklıklarla dengelenir. Karamsarlık bastırdığında hayatın yaşanmaya değer olup olmadığım sorarım.. ‘dediğini belirtir. Bu, birinci evdeki Mars ve Satürn’ün bir sonucudur. Bu arada Denver’in haritasında birinci evdeki Mars-Satürn kavuşumunun beklenenden daha az zararlı olduğuna dikkat edilmelidir, çünkü Venüs bu kavuşuma açı yapar ve Satürn iyi evleri yönettiği için çok hayırlı bir enerji taşır.

Satürn’ün rajayogakaraka durumu bir kaç paragraf aşağıda anlatılmıştır.

Denver’in o bulaşıcı neşesinin, cazibesinin ve mutluğunun astrolojik göstergeleri, Jüpiter’in dördüncü evdeki yerleşiminde, Jüpiter’in Ay’la, Venüs’ün Yükselen’le açısmda ve bu üç benefik gezegenin köşesel evlerdeki birleşik enerjisinde görülür. Hint astrolojisinde dördüncü ev mutluluğu simgeler (Venüs mutluluğun gezegenidir.) Jüpiter’in dördüncü evdeki pozisyonu mutluluk, keyif ve yaşama sevinci veren büyük bir lütuftur. Ne zaman en önemli gezegen olan Ay bu haritadaki gibi Jüpiter’le (veya Venüs’le) açı yapsa, kişi ayrıcalıklı, çekici ve kötülükten korunan biri olur. Son olarak, Venüs’ün köşesel pozisyonu daha da çok mutluluk ve olumluluk verir. Hint bilgeleri ‘Venüs köşesel olduğunda o insan herkesi affedebilecek kadar tatminli olur’ derler.

Temel harita faktörleri John Denver’in son derece kariyer yönelimli olduğunu gösterir. Dikkat edilmelidir ki, bir Hindu haritada en önemli gezegen olan Ay, (Bu onuru Güneş’e veren Batı astrolojisinden farklı olarak Ay Yükselen’le birlikte kişiliği temsil eder) onuncu evdedir (kariyer) ve Jüpiter’den iyi açılar alır. Aynı şekilde onuncu evin yöneticisinin (kariyer) birinci evde (kişilik) olması da dikkate değer. John Denver’in hayatı açık bir şekilde kariyere ve toplumsal yaşama yöneliktir. Ama Ağustos 1977’de on yedi yıllık bir Merkür daşaya girdi ve Merkür onun haritasında tümüyle iç gözlemsel, ruhsal ve içsel eğilimleri işaret eder. (Merkür’ün durumu aşağıda bir kaç farklı paragrafta incelenmiştir.) Astrolojik olarak ifade edersek, onun sahne ışıkları altından kayboluş nedeni budur.

Bir önceki yazım: YÜKSELEN BURÇLAR GEZEGENLERİ
İsim: *

Mail: *

20 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)