Ünlülerin Burçları: Jodie Foster

astroloji-gezegenlerRahu, yılanın başı, güç ve dünyasal başarı için doyurulamaz istekleri ve tutkuları temsil eder. Ketu, yılanın kuyruğu, Rahu özelliklerinin tam tersini simgeler. Ketu ruhsallık, psişik yetenekler, dünyadan uzaklaşma ve ayırt etme yogası gibi konuları temsil eder. Rahu’nun natal ev konumu, yarar sağlamak için arzu duyduğu hayat alanlarım gösterir. Foster’m durumunda Rahu dokuzuncu evde, yüksek bilgi ve uzak ülkelere yolculuğu arzular. Rahu dokuzuncu evde durağan geri harekette olmasaydı, Foster üniversiteyi tamamen bırakabilir veya üniversite hayatında ciddi sorunlar yaşayabilirdi. Bunun nedeni dokuzuncu evin yüksek öğrenimi yönetmesi ve Rahu’nun orada güçlü ve benefik olmasının yanında ciddi şekilde zarar görmesidir.

Dokuzuncu ev zarar görmüştür çünkü düşük konumdaki Mars’ı (Mars Yengeç’tedir) içerir ve Satürn tarafından açı almıştır. Ketu, ifritin kuyruğu Jodie Foster’ın haritasında üçüncü evdedir. Bu iyi bir konumdur çünkü malefik gezegenler (upachaya veya büyüyen evler denen) üçüncü, altıncı, onuncu ve on birinci evlerde iyi konumlanırlar. Üçüncü evdeki Ketu, mükemmel bir irade gücü verir ve bu da Foster’m tutkularım kolaylıkla gerçekleştirebileceği anlamına gelir. Ketu, malefik Satürn tarafından yakın bir açı altında olduğu için, Ketu daşa ve buktileri zor veya yorucu olabilir. Rahu ve Ketu sonraki haritalarda daha ayrıntılı bir şekilde açıklanacaktır.

Jodie Foster’ın Ay dönemi boyunca en iyi daşa-bukti bu yazılırken etkisi altında olduğu Ay-Jüpiter’dir. Ay-Jüpiter dönemi uğurludur çünkü Jüpiter Ay’a benefik enerjisini göndererek açı yapar. Bu haritadaki Ay-Jiipiter dönemi, büyük kariyer başarılarının yanı sıra gözle görülür derecede mutluluk getirir. Hint astrolojisinin Ay bazlı sisteminde Ay en önemli gezegensel etkidir. Eğer birinin haritasında Ay zayıf veya kötü konumdaysa, genel olarak hayatı acı ve zorlukla dolu olacaktır. Eğer Ay iyi konumdaysa ve iyi açılan varsa kişi konfor, mutluluk ve iyi şansla ödüllendirilecektir.

Zengin, başanlı ve ünlü kişiler, haritalarında iyi konumda, iyi açıları olan Ay’a sahiptirler (örneğin Ay Yengeç’te veya Boğa’da, beşinci veya dokuzuncu evde, Jüpiter, Venüs veya Merkür tarafından açı almış). Bir Hindu astroloğu için ilk bakışta Jodie Foster’m haritasındaki Ay zayıf görünebilir çünkü küçülen Ay evresindedir ve çok parlak değildir. (Bir doğum haritasında Ay’m büyüyen veya küçülen olduğu, Ay’m Güneş’e göre ilişkisi analiz edilerek bulunur. Eğer Ay (Ay Güneş’ten daha hızlı hareket eder) Güneş’le kavuşuma doğru gidiyorsa, Ay küçülüyor demektir. Eğer Ay Güneş’le karşıtlığa doğru gidiyorsa Ay büyüyor demektir.) Fakat, Ay benefik Jüpiter’den o kadar güçlü açı alır ki, parlaklığı veya küçülüyor olması o kadar etkili değildir.

Bir önceki yazım: YÜKSELEN BURÇLAR GEZEGENLERİ
İsim: *

Mail: *

17 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)