Türkiye’de Hiç Uçan Nesne, Uçan Daire görülmüyor mu?

icerikYURT ÜZERİNDEN GEÇEN İŞIK SAÇAN CİSİM

Doğudan Batıya doğru ilerleyen cisim İstanbul üstünden geçerken ortalık gün gibi aydınlandı.
Çok kuvvetli ışık saçan cismin geçişi halkı büyük heyecana uğrattı. “Meteoı ‘a, sunî peyke de benzetilen bu ışıklı cismin ne olduğu anlaşılamadı.
Işıklı cisim Biga üzerinde patladı.

Dün saat 19.57Me İstanbul ufuklarında kuzeydoğu yönünden batıya doğru hareket eden ve kuvvetli ycşu mavi ışıkla çevreyi aydınlatan büyükçe bir cisim görülmüştür. Ufuktaki gidişi 10 saniye kadar devam eden bu cisim yurdun çeşitli yerlerinden de görülmüş ve UK önce bir meteor sanılmıştır.

Saat 19.57’dc kuyruklu yıldıza benzeyen çok büyük ve son derece parlak bir cisim birden İstanbul üzerinde belirmiş ve tramvay telinden çıkan ışıktan daha kuvvetli bir ışık saçarak ortalığı gündüz gibi aydınlatmıştır.
Şehrin üzerinde bir eğri çizen bu cisim batı yö nünde ve çok uzaklarda yere düşer gibi gözden kaybolmuştur.
Şehrin her yanından görülen bu olay çeşitli kimseler arasında değişik yorumlara yol açmış ve kıyamet kopuyor şeklinde bir korku, heyecan uyandırmıştır.

Yeşilköy Meteoroloji İstasyonu nöbetçi uzmanlan o lay hakkında şunları söylemişlerdir
“İki arkadaş gurup incelemesi yapıyorduk. Birden gökyüzünde kuzeyden batıya giden parlak mavi bir cisim görüldü. 10 saniye kadar kuvvetli ışık saçan bu cismin bir meteor olduğunu sanıyoruz. Olay Ankara, Konya, Bandırma ve İzmir’de de görülmüştür. O sırada Marmara üzerinde uçuş halinde bulunan SAS ve KLM pilotları da hadiseyi görmüşler ve telsizle Yeşilköy’e bildirmişlerdir.

Parlak cismin nereye düştüğü bilinmiyor. İstanbul hatta Trakya sın iri arının çok dışında olduğunu sanıyoruz.”
Her zaman olduğu gibi dün akşam da dünyayla ilgisini kesip telefonlara cevap vermeyen kandilli Rasathanesi bu konuda bir açıklama yapmamıştır.
İsim: *

Mail: *

18 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)