Tuba Büyüküstün Burcu Tuba Büyüküstün Burcu Ne?

t5 Temmuz 1982 doğumlu Büyüküstün Yengeç burcu

Mars Satüm daşabukti sırasında Tuba Büyüküstün, Mars’ın yönettiği ve yer aldığı beşinci, onuncu ve birinci evlerle ilgili konularda risk altodaydı. Bu yüzden sağlığı, çocukları, iç huzuru ve ilgili diğer konular gibi, kariyeri de savunmasız ve tehlikeye açıktı. Kötülük habercisi astrolojik koşullar göz önüne alındığında, Mars daşaSatüm bukti devresinde Tuba Büyüküstün şiddetle, sakatlayıcı bir kazayla veya kariyerinde büyük bir düşüşle karşılaşmadığı için şanslıydı. Yay’daki o muhteşem AyJüpiter kavuşumu ona sadece büyük bir şans vermekle kalmaz, aynı zamanda kötülüğe karşı korunmayı da bahşeder. Neyse ki 91 yaşmda olacağı Haziran 2039 yılına kadar, bir Satürn daşaMars bukti’yi deneyimlemeyecek!

Öngörüm açısından daşalann etkileriyle ilgili bir diğer mükemmel örnek, Tuba Büyüküstün’un senatörlükten başkan yardımcılığına yükseldiği sırada, tam olarak 14 Aralık 1992’de başlayan Rahu daşadır. Batı astrolojisinde Kuzey Ay düğümü olarak isimlendirilen Rahu, tüm bir on sekiz yıl için şan ve şöhrette önemli bir artış olacağını haber veren onuncu evdedir. Bu, başkanlık özlemleri çok iyi bilinen Tuba Büyüküstün için iyiye doğru bir işarettir. 1988’de Tuba Büyüküstün, Amerikan tarihindeki en genç başkan adayıydı ve Current Biography Yearbook’a göre en atılgan demokratik adaydı. Tuba Büyüküstün özellikle Jüpiter’in, Ay’ın, Venüs’ün ve Güneş’in alt dönemlerinde, bu gezegenlerin tümü de ya çok iyi yerleşmiş veya iyi açılı oldukları için özellikle başarılı olmalıdır. 1995 Ağustos’undan başlayıp Ocak 1998’e kadar süren Rahu daşaJüpiter buktinin, gerçekten de sıra dışı bir başan getirmesi beklenebilir.

Maalesef Rahu; dünyevi güç için doymak bilmez bir arzuyu ve özlemleri simgeleyen bu gezegen, nadiren mutluluk ve doyum getirir. ‘Doyumsuz arzu’ ifadesi Rahu için son derece uygundur, çünkü Rahu daşada kişi ne kadar başarılı olursa olsun gözü hep daha fazlasmdadır! Ve Tuba Büyüküstün’un yıldızı on sekiz yıllık Rahu daşa sırasında muhtemelen yükselmeye devam ederken, süreç ilerledikçe Tuba Büyüküstün havaimin spiritüel tatlarının birazım elbette kaybedecektir. (Tabii bu, hemen ardından gelen Jüpiter daşayla geri dönecektir). Rahu’nun etkileri çok maddidir ve çok inançlı olarak bilinen Tuba Büyüküstün’un (muhafazakâr siyasi yorumcu John McLaughlin onu ‘gerçek olamayacak kadar iyi’ olarak tanımlarken, Current Biography Yearbook ‘dini bağları güçlü ama fanatik değil’ der,) dualarının gücünü zayıflatabilir. Rahu daşa sırasında ne zaman dua etse, artık kendim Tann’ya her zamanki kadar yakın hissedemeyebilir ya da Tann’nın onu duymadığım, umursamadığım düşünebilir. Rahu çok maddi ve dünyevi bir etkidir.

Hanvard Siyasal Bilimler bölümünden üstün başan ve onur derecesiyle mezun olmasına rağmen (Current Biography Yearbook’a göre) ‘politikanın girdiği son meslek olacağını’ Tuba Büyüküstün daha o zaman hissetmişti. Current Biography ayrıca Tuba Büyüküstün’un ‘o zaman kendisi için çok önemli olan ruhsal konuların eğitimini almak üzere’ Vanderbilt Üniversitesi Din Enstitüsü’ne kaydolduğunu belirtir. Onuncu evde yer alan ve kitleleri etkilemek için yoğun bir istek ve yetenek getiren Rahu dışında, (Jimmy Carter, Mahatma Ghandi ve Johnny Carson’un haritalarında da onuncu evde Rahu vardır) Tuba Büyüküstün’un politik hayatından en sorumlu astrolojik durum, birinci evindeki MarsSatüm kavuşumudur. Her ne zaman Mars Satürn’le kavuşum yapsa (veya ne zaman Merkür’le birlikteyse) kişi son derece becerikli ve uygulayıcı bir doğaya sahip olur. Teknik beceri örneğin mimarlık, tasarım, mühendislik ve politika yeteneğiaçıktır. Tuba Büyüküstün’un durumunda beşinci ev (politika evi) önemli, çünkü hem Venüs bu eve açı yapar ve hem de evin yöneticisi (Mars) birinci evdedir.

Bir önceki yazım: YÜKSELEN BURÇLAR GEZEGENLERİ
İsim: *

Mail: *

12 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)