TRANSİT URANÜS NATAL URANÜS KAVUŞUMU

zodiacpeople1Transit Uranüs natal Uranüs’le kavuşum yaptığında, kişi saf bir farkındalığa ulaşır. Ruhsal olarak dünyevi olaylardan ve maddi değerlendirmelerden ayrı evrenin özgür, kozmik bir varlığıdır. Yaklaşık kırk dört yaşmda, ilk Uranüs döngüsünü tamamlar. Birle dört ay sürecek bu dönemde (dört ay içinde üç kez olabilir) hayatının alacakaranlığında bir çocuk kadar sadedir. Yaşamın gerçeklerine ve insanın doğasma dair parlak içgörülere sa-hiptir. Ruhunun gelişimi için bedenlendiğini anlar. Bu nedenle, kişisel bağımlılıklarını ve tüm hayatı boyunca kendisini ruhsal gelişimden alıkoyan eylemleri bırakır ve varoluşunun tadım çıkarmaya başlar. ‘Yapmaktan1 çok ‘olmaktan’ tatmin olur.

Tüm Uranüs transitlerinde olduğu gibi, kişi kendini bağımsız, bireysel, orijinal ve yaratıcı hisseder. Her zamankinden daha canlı, enerjik ve faaldir. Değişimlerden geçer ve kendim artık canlı hissettirmeyen eylemleri ya da ilişkileri sonlandırır. Astrolojik ya da okült çalışmalar ve mistik disiplinler için mükemmel bir zamandır. Ruhsal disiplinlerde fark edilir bir ilerleme ve harika içsel deneyimler beklenebilir. Kişinin mükemmel bir sez-gisi, birçok psişik deneyimleri ya da kehanet anlan vardır. Bu transitin sonunda, kişi daha yüksek bir gerçekliğe uyanır. Tavrı daha bağımsız, daha az hırslı ve hayatının sonuna kadar gerçekten ruhsaldır.

Uranüs doğumdan hemen sonra geri giderse, bu transiti çocuklukta da geçirmek mümkündür. Aynca, olası geçici değişken veya düzensiz koşullara ek olarak, kişi hayatının ilk zamanlarında Uranüs’ten böylesine etkilendiği için hayatının sonuna kadar ‘Uranyen’ davranabilir. Bu nedenle daha bağımsız, kestirilemez, orijinal, yaratıcı ve ilerici olabilir. Aynca aydınlanmayla da ilgilenebilir.

Bir önceki yazım: Günlük Burç Yorumunuz
İsim: *

Mail: *

13 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)