TRANSİT JÜPİTER NATAL VENÜS KARE YA DA KARŞIT AÇI

TRANSİT JÜPİTER NATAL VENÜS KARE YA DA KARŞIT AÇI

Jüpiter’in natal Venüs’e kare ya da karşıt açı yapması, kişinin aşk hayatında aşın ya da zorlayıcı davranmasına sebep olur. Zevk ve konfor konusunda aşın rahattır. Hırsları kişisel eğlence, haz ve tensel tatmine odaklıdır. Kişi kendim huzursuz hisseder ve boşluğu tensel zevkler, şehvet düşkünlüğü ve başkaları tarafından tanınmak, başkalarının dikkatini çekmek yoluyla doldurmaya çalışır. İçmek ve yemek konusunda aşırıya kaçabilir ve yüzeysel davranışlar söz konusudur. Kişi aşkın hasretim çeker ve arzularım tatmin etmek için çok çabalar. Aşk konularında iyi zamanlama yapamaz, çekicilikten yoksundur ve duygusal ya da aşın duygusal davranabilir. Disiplin, ılımlılık ve ihtiyat söz konusu değildir.

Kişi sorumluluklarım geciktirebilir. Arzularım yerine getirmek için düşüncesiz veya akılsız davranabilir ve sahip olmadığı kaynaklan harcayabilir. Kişi uygusuz tavırlan, tembelliği ve hazır bir şeyin kucağına düşmesini beklemek konusunda dikkatli olmalıdır. Bu transitten geçenler sevdiklerine karşı aşın hassas olabilirler. Duygular çok çeşitli ve yüzeye çıkmaya çok yalandırlar. Genel olarak kadınlarla küçük sorunlar ya da gerilimler yaşanabilir. Kişi bu zamanda aşk maceralarına atılabilir, ancak bu aşk maceraları gerçek ve uzun süreli hislerden ziyade, şehvet ve tensellikten kaynaklanır. Kişinin yargılama yetisini ihtiyaçlan ve arzulan yönlendirir.

Etrafında lüks ve şık nesnelerin olmasını arzular. Yine de kişinin beğenisi şimdi pek iyi değildir. Beşle on gün arası bu (nadiren altmış gün) sürede büyük estetik ve sanatsal kararlan ertelemelidir. Normalde günlük hayatlarında aşırı ciddi ve disiplinli olan insanlar, sınırlı, tekdüze hayatlarında hak ettikleri bir tatilin tadım çıkarabilirler. Bu transit temelde olumsuz doğasma rağmen, içindeki iki iyicil enerjiye bağlı olarak bu süreçten zevk alma şansı da vardır.

Bir önceki yazım: ASTROLOJİK MANTRALARIN SÖYLENİŞİ  1. Astrolozi @Zizi dedi ki:

    23 Haziran’da gerçekleşecek Oğlak burcunda Dolunay, TC nin yükselen derecesinde gerçekleşiyor. Natal Ay, Transit Jüpiter ile kavuşuyor tşk.

  2. yağmur dedi ki:

    Bu yıl okul bitiyor.gelecekte beni ne bekliyor ? Okumaya devam mı yoksa yeni bir hayatın başlangıcını mı atacağım?


İsim: *

Mail: *

19 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)