TRANSİT JÜPİTER NATAL GÜNEŞ KARE YA DA KARŞIT AÇI

TRANSİT JÜPİTER-NATAL GÜNEŞ KARE YA DA KARŞIT AÇI

Transit Jüpiter natal Güneş’e kare ya da karşıt açı yaptığında, kişi yargılama ve hareket konusunda aşın taşkın olur. Kendini o kadar şanslı hisseder ki, tedbiri elden bırakır. Sınırlarım unutur, çok hırslıdır ve sürekli özgürlük ve macera hakkmda düşünür. Yaklaşık beşle on gün boyunca (nadiren altmış gün), yaşamının herhangi bir ya da her türlü alanında kendini aşabilir. Beklentiler çok yüksektir ve kişi hoşgörülü ve sabırlı olmayı denemelidir.

Kumardan, spekülasyondan, riskli girişimlerden veya gerçek olamayacak kadar iyi görünen mali işlerden uzak durmalıdır. Kişi oldukça yüzeysel veya üstünkörü bir biçimde davranır ama daha pratik, daha gerçekçi açıdan düşünmesi gerekir.
Kişinin egosu büyür ve gururu sorun olabilir. Zammı ya da terfii hak ettiğini hisseder ve dikkate alınmayı talep edebilir. Bu nedenle, patronlar ya da otorite figürleriyle sorun yaşanabilir.

Kişi felsefesini ve bakış açışım genişlettikçe ruhsal gelişimi artar. Karşıt açı, dini veya ruhsal deneyimler açısından kareden daha iyidir. Bununla birlikte, öğretmenlerim ve akıl hocalarım akılsız, pervasız, saçma tavırlarla gücendirmemeye dikkat etmelidir. Bu sefer hiç yanlış yapmayacakmış gibi hissettiğinden tembellik, dikkatsizlik ya da düşüncesizliğe yönelebilir. Çok fazla harcayabilir, çok büyük düşünebilir ve tutabileceğinden daha fazla söz verebilir. Abartıyı ve kibri kontrol altında tutmalıdır.

Bazı durumlarda, kişi aşırı yiyip içebilir ya da diğer tensel zevklere yönelebilir. Bu transiti akıllıca kullanmak için, kişi içsel gelişmeyi, inancım arttırmayı, fiziksel ve ruhsal değerler arasındaki dengeyi hedeflemelidir. Bu transitin genellikle olumsuz doğasma rağmen, kişi kendini mutlu ve tatminkar hissedebilir. Bu zamanda oluşan sorunlar nispeten ufak ve sosyal doğadadır. Yine de güçlü pozisyonlarda bulunan bireyler otoritelerim yanlış kullanabilir veya kaynakları ya da büyük miktarda parayı israf edebilirler.

Bir önceki yazım: Günlük Burç Yorumunuz  1. mine dedi ki:

    transit güneş natal jüpitere karşıt açı yaparsa da aynı transit jüpiterin natal güneşe karşıt etkisi gibi mi olur?


İsim: *

Mail: *

11 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)