TRANSİT JÜPİTER NATAL AY KARE YA DA KARŞIT AÇI

TRANSİT JÜPİTER NATAL AY KARE YA DA KARŞIT AÇI

Transit Jüpiter natal Ay’a kare ya da karşıt yaptığında, kişi hislerinden aşın derecede etkilenir. Tensel zevklere çekilir ve aşın derecede yiyebilir, içebilir ya da açlığım neyin tatmin edeceğini düşünüyorsa ona düşkün olabilir. Kişi disiplinden, ılımlılıktan, ölçülülükten yoksundur ve abartmaya eğilimlidir. Enerjisini ve kaynaklarım ziyan edebilir. Çok az iradesi vardır ve zaaflarına çok kolay yenik düşer. Duygusal güvenlik arayışmdadır. Kişi zayıf yargılama ya da düşüncesiz kararlar alma gibi bir tehlike içindedir. Kendini tembelliğe karşı korumalı ve işi ağırdan almamalı ya da bir işi baştan savma yapmamalıdır.

Kişi aşın hassas, gevşek ve âşık gibidir. Çok kolay ya da uygunsuz bir şekilde etkilenebilir. Öngörüye ve sağduyuya ihtiyaç duyar. Gerçekçi olmayan beklentiler, tutulmamış sözler ve abartılı davranış biçimlerinden dolayı kadınlarla ufak sorunları olabilir. Özellikle mantıksız veya uygunsuz sadakat nedeniyle dini ya da ruhsal öğretmenlerle zorluklar yaşayabilir, ancak bu daha çok kare açıdan kaynaklanır. Transit Jüpiter’in Ay’a karşıt açısı genellikle ruhsal alanda faydalıdır ve aynca aşk ilişkilerinde de yararlar ya da fırsatlar getirir. Kişi iyimser ve coşkuludur. Aşın harcamak veya fazla yayılmak konusunda dikkatli olmalıdır. Jüpiter-Ay transitlerinin ‘sert’ etkileri genellikle pek önemsenmez, ancak doğuştan dengesiz veya aşın hassas olan bireyler önemli zorluklar yaşayabilir. Hep disiplinsiz olmuş veya alkol, uyuşturucu, zararlı zevklere aşırı düşkün olan bireyler için kesinlikle zararlı bir dönemdir.

Evle ilgili aktiviteler pek olumlu değildir, çünkü denge ve kendine hakim olma durumu söz konusu değildir. İlişkilerde oldukça duygusal veya farklı sarsıcı hisler şimdi tavan yapar. Yaklaşık beşle on günlük bu zaman süresince (nadiren altmış gün sürer) kişi savunmasız, aşın duygulu ve aşın tepki vermeye eğilimlidir. Konulan dikkatle düşünmeli, so-ğukkanlılığını korumaya çalışmalı ve aşın harcama konusunda dikkatli olmalıdır. Bazı astrolojik metinler, ani sorunların ortaya çıkabileceğinden bahseder, bu tarz sorunlara kişinin davranışlan ya da geçmişten gelen bilinçaltına atılmış davranışlar neden olabilir.

Bir önceki yazım: ASTROLOJİK MANTRALARIN SÖYLENİŞİ
İsim: *

Mail: *

13 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)