TERAZİ BURCU JÜPİTER TRANSİTİ

TERAZİ BURCU JÜPİTER TRANSİTİJüpiter yedinci evden geçerken, kişi verimli bir ortaklık ya da aşk ilişkisi fırsatlarına sahip olur. Mutluluğu, hayatım başka biriyle paylaşmaktan gelir. Karşı cinsi kendine çeker ve bu süreçte kendiyle ilgili daha çok şey öğrenir. Özel, varlıklı, ünlü ya da ruhsal bireylere çekilebilir. Ya da yabancı bir ülkeden veya farklı bir felsefeye ya da geçmişe sahip biriyle ilgilenebilir. İyimserlik, coşku ve kişinin sosyal sınırlarım genişletme zamanıdır. Bu zamanda başlayan ilişkiler mutluluk ve iyi talih getirir. Yine de bu transitte birçok insanın boşandığı veya ilişkisini sonlandırdığı not edilmelidir. Kişi yıpratıcı veya tüketici bir ilişki sürdürmüşse, görünüşte hiçbir ilerleme olmadıysa, o zaman daha iyisini hak ettiğini anlar ve ihtiyaçlarının düzgünce karşılanacağı büyük fırsattan görmeye başlar. Bazı zor giden ortaklıkiann tarafları, bu zamanda durumlarının biraz gelişme kaydettiğini görebilir ama çoğu için bu geçerli değildir.

Kişi başkalarından yana şanslıdır. Bu transitin daha çok başmda, Jüpiter Alçalan’la kavuşum ve Yükselen’e karşıt açı yaptığında, kişi bir öğretmenle, akıl hocası, rehber ya da guruyla önemli ruhsal bir ilişki kurabilir. Bunun sonucunda bilinci açılır veya gelişir. Varlıklı bağışçılardan ya da iyilikseverlerden yarar sağlayabilir. Her durumda başkalarıyla birebir ortaklıklarda önemli bir kısmet, fırsat ve şans söz konusudur.

Aşk fırsatlarına bakarsak, kişi saygı gösterebileceği ve onurlandırabileceği dürüst, tutarlı ve prensipli bir karakter karşısında büyülenir. Bu transit boyunca, ilişkilerinde adalet hissine sahiptir. Eşinin bakış açısını anlar ve onun duygularım da hesaba katar. Ego meseleleriyle engellenmez ve partnerini gözlemleyerek hayata tepki vermenin yeni yollarım öğrenir.

Kişi diplomatiktir. Huzuru, uyumu ve güçlü bir takdir duygusunu deneyimler. Aşk ona şimdi gayet doğal olarak gelir. Sosyal, cömert, sevecen ve samimidir. Hint öngörü astrolojisinde, Jüpiter yedinci evden geçerken, aynı zamanda on birinci, birinci ve üçüncü evlere de açı yapar. Üçüncü, yedinci ve on birinci (hava burçlarına, yani İkizler, Terazi ve Kova burçlarına karşılık geldiği için) evler ‘arzu1 evleri olarak düşünülür. Bu yüzden günlük arzularım ve önemli hedeflerim kolaylıkla doyurur. Bu transit boyunca günlük ayak işleri ve ufak tefek görevler için kişinin büyük bir enerjisi vardır. Hem küçük hem de büyük kardeşleriyle ilişkisi olumludur. Aym şey, arkadaşlar ve grup aktiviteleri için de geçerlidir. Jüpiter’in birinci eve bakışı, yükselme, ilerleme, iyi şans, talih ve bir ölçüde ruhsal gelişim anlamına gelir. Hint sisteminde, yedinci ev tutkuları temsil eder ve bu nedenle kişi güçlü cinsel arzular ve tutku hissedebilir ki bunları şimdi çaba sarf etmeden karşılar.

Bir önceki yazım: Tarot Aşk Açılımı 3 Kart
İsim: *

Mail: *

17 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)