Tarot Falı Ölüm Kartı

indirÖLÜM

Ölüm Tarot falı Sembolizmi

Ölüm kozu, açılımdaki her şeyin ‘kötü’ oldu ğunu gösteren bir karttır. Bu talihsiz Arkana kartı, varlığımızı ve psikolojik bütünlüğümüzü tehdit eden, uğursuz bir kart olarak görülür. Şimdi anlıyoruz ki, bir Tarot kartının üstünde görülenler, nadiren de olsa onun gerçek anlamı nı ortaya çıkarmaktadır. Çünkü bu destenin Akrep burcu kartıdır. Akrep gizli ve esrarengiz şeylerin simgesi olduğu için, bu dış görünümün altında derin anlamlar bulmaya çalışmalıyız. Akrep burcu ölümü ve ye niden doğuşu yönetir. Duygusal ve zihinsel bağ lantıyı ayırabileceğimiz sırlar saklıdır. Eğer bu simgelerse beden yok olacaktır. Beyaz at; Deli kartındaki beyaz köpek ve Kuvvet kartındaki kırmızı aslanla da gös terildiği gibi, fiziksel isteklerimizi simgeler. “Yeniden doğuş” ya da ge çişin müjdecisi olarak bu kozla karşılaşırız. Güneşin doğuşu yeni bir günü, nehrin keskin akışı ise kendi yönümüzün metamorfoza doğru, ölüme benzer şekilde tekrar belirlendiğini gösterir.

On üç sayısında (XIII) bilinçli zihnin (1) gelişme ve hayal gücü kavramlarının birleştiğini ifade eder. Hayal gücümüz, kendi görünüşümüzü değiştirme ve anlama noktasına kadar genişlemiştir.

Tamamen açmış beyaz bir gülle süslenen siyah pankart, önceki varlığımızdan kurtulmak için geçmişimizi içine akıtmayı seçebileceğimizi ve içine düştüğümüz dipsiz bucaksız kuyuyu simgeler. Bu durumda bizi besleyen ilahi su ve ruhsal Güneş için annma durumunu varsayarız.

Ölüm Tarot falı ve Tasvir

Bu, hayatın tüm tohumlarının filizlendiği yerden okyanus kavramını anlatan, Nun ya da Nu olarak da bilinen Mısır tannsı Chaos’tur.

O, görünen ürünü keseceği orağı taşıyan, hasat toplayan görüntüsündeki Satürn’dür.

Ruhun ölümsüzlüğünü anlatan, yeni bir serbestlik ve özgürlük yaşayan herhangi birisidir.

Tarot falı Düz Hoş gelen yeni başlangıçlar. Duygusal gelişme ve geçiş.

Ölüm kozu, önceden pozitif olduğu iddia edilen, değişiklik getiren bir açılımdaki en mükemmel karttır. Yeni bir yaşam tarzı, farklı bir dönem başlar; yarınlar için iyi şeyler umulur.

Ev içinde ya da profesyonel hayatta veya danışanın görünüşünde bir değişme hareketlenme olabilir.

Yaşamın duygusal yönündeki değişimi algıladığı için, duygusal açıdan mükemmel bir Arkana Majör kartıdır.Eski duygusal olayların, danışanı üzmesi biter; o, artık zararlı, sihirli, aşın derecede duygusal yapısından kurtulmuştur. Mutsuzluk geçmişte kalır, şimdi sakin, sağlıklı ve sevgi dolu günler başlar.

Tarot falı Ters Hareketsizlik.

Durumun sabitliği, çıkmaza girme ya da uyku hali, danışanı sürekli bir kördüğüm içine sokar. Bu da geçecektirHareket hâlâ ileridedir.  1. fatma dedi ki:

    Ne zaman olcem


İsim: *

Mail: *

12 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)