Tarot falı Güç kartı

indirTarot falı ve Kuvvet Sembolizm

Beyaz, uzun elbiseli güzel bir kadın, doğanın or tasında, itaatli kırmızı bir aslanı sükunetle ok şamaktadır. Bu Arkana Majör kartında (VIII), gizli güçteki artma temasıyla karşılaşırız, insa nın yapısındaki gizli enerjiler çift karakterdedir ve sabır ve anlayış güçleri sayesinde, şu anda kapalı olmayabilir. Kuvvet kozu, ‘kendini tanı’ gizli kuralını gös terir. Karttaki kadın, başının üzerindeki son suzluk sembolü ve sade beyaz uzun elbisesi ile sembolize edilen, ruhsal bir kaynağa katıldığı nın farkındadır. Sessiz aslana karşı anlayış gücünü kullanır artık bilinçaltındaki korku ve öfkelerinin, davranışlarını ve tepkilerini etkisi altına alması istenmez. Gerçekten gözlemlediğimiz Tarotun psikolojik analiz versiyonudur. Davranış şeklimizi oluşturan hafızayı araştırdığımızda, yaşamları ayı ran zararlı bir davranış ve bilinçaltında sert bir kavrayışı buluruz. Aslanla temsil edilen bilinçaltı içgüdülerini kontrol etmek için anla yış, bize güç vermiştir; sonuç olarak en başta kendini tanımaya doğru adım atılmıştır. Bu üstünlükten yola çıkarak, bu farkında olma özelliğini, dikkat odağımızı bekleyen ruhsal gizli güçleri tanıyan, daha metafizik alanlara taşırız.

Bu kart, Tarot falı ve astrolojik olarak isteğin zeki yönlenmesini ve sevgiyi işaret eden, Tarotun Aslan kartıdır. Pozitif, disiplinli, saygılı bir durumda uygulanan sabır gösterme, danışanın kendini sevmesine ve kendine özen göstermesine yardım eder. O zaman kişi ilahi aşkı da elde edebileceğini anlar. Kadının aslanı eğitmek için kullandığı güç, onun kendi bedensel gücü değildir, bu Tann sevgisinden gelen güçtür.

Tarot falı ve Kuvvet Tasvir

Bu kadın, hayvanı evcilleştirmek ve uysallaştırmak için büyüleyici yönlerini kullanan Venüs tannçasıdır.

Amaçlarına ulaşmak için ruhsal anlayışını ve sevme gücünü kullanan sihirli bir kadındır. Kontrollü, disiplinli ve saflaştınlmış bilinçaltı zihnidir. Kahin kadına kişilik veren Hindu Kumari tannçasıdır.

Kendine saygı ve sevgiyle davranan, anlayış, bağışlama ve kendini yetiştirme yönlerimizin bir bölümüdür.

Tarot falı ve Kuvvet Yorumlama

DüzKendini anlama, sabır, kendini yetiştirme. Ruhsal sevginin kullanımı.

Kuvvet kozu, sevgi ve anlayış gücünün uygulanışını ifade eder. Danışan sorunu başanlı bir şekilde çözümlemek için bu özellikleri açıklamaktadır ya da açıklayacaktır.

Analiz ve kendini anlama, korku ve komplekslerin geniş bir çerveve içine yerleştirilmesine yardım eder, sonuçta bunlar kontrol edilebilir. Sağlıklı bir şekilde kendine saygı ve kendini kabule yol açan kişisel ya da profesyonel analiz sayesinde, danışan bir gelişme peryodu gösteriyor olabilir. Bu kart, aynı zamanda, nezaketle amaçlara ulaşmayı da gösterir.

Ters-Bencillik, kendini sevme ve anlamada yetersizlik.

Kuvvet kozu ters çevriliyken, tehlikeli psikolojik problemleri gösterebilir. Öfkeli ve şiddetli davranış görüntüleri, bilinçaltındaki kontrolsüz korkulara dayanabilir. Bir açılımda bu kartın görünmesi, şiddetli bir reaksiyonla sonuçlanabilen endişe ve heyecan yüzünden, danışanın bu duruma karşı zorlayıcı taktikler ve güçler kullanmasını tevsiye eder.

Yanlış anlama, düşünüp taşınma ya da bunun aksi, münakaşa ve nefret etme, kendinden hoşlanmayan ve ilişkilerini koparan bir kişinin mutsuz görüntüleridir.  1. maraz samet dedi ki:

    Ben ne kadar güçlüyüm


İsim: *

Mail: *

12 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)