Tarot Falı ADALET Kartı

indir (2)11. Nolu Kart ADALET (Justıce)

Tanım: Baş rahibe kartında olduğu gibi, perde gerili iki sütun arasında adaleti temsil eden bir şahıs oturmaktadır. Sağ elinde kılıç, sol elinde ise eşitliği simgeleyen bir terazi tutmaktadır. Kartta anlatılmak istenen adalet düşüncesinin kişileşmesi ve haklılığın tasviridir.

Resimdeki kılıç aksiyonreaksiyon ikilemini dile getirmekte, terazi ise eşitliği simgelemektedir. Şahsın başmda üç küçük çıkıntıdan oluşan kule biçiminde bir taç vardır. Tacın tam ortasında ise kare biçiminde bir mücevher resmedilmiştir.

Astrolojik açıdan Terazi burcuna tekabül eder. Erkek, yani artı maskülen bir karttır. Pasif bir kart sayılır ve denge kartı niteliğindedir. Karakteri toprak’tır.

Kehanet Anlamı: Eşitlik. Doğruluk. Dürüstlük. İcra eden. Para ile ilgili işlerde yasal yoldan olumlu gelişmeler. Hedefini bilen doğru eğitim. Bilgide gereksiz bölümlerin tasfiyesi.

Ters Anlamı: Adaletsizlik. Eşitsizlik. Yasal zorluklar. Aşırı hiddet. Kanun. Tutuculuk. Taraf tutma. Bu kart şayet 12 nolu Asılmış adam kartından sonra gelmişse, katı kurallardan ziyade affedici bir tutum takmılması gerektiğini gösterir.
İsim: *

Mail: *

15 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)