Tanrının Lütfü

burcuvurkac_ile_astro_yogaEfesliler Mektubu nun 2. bölümünde Pavlus, oğlu Mesih İsa aracılığıyla Tanrı’nın bizlere nasıl ulaştığını özetlemektedir. Bu ayetleri incelersek, Pavlus’un, bir Hıristiyan olarak lütuf hakkında bilmemiz gereken üç şey olduğundan söz ettiğini görürüz.

Ümitsiz Bir Geçmişten Kurtarıldık
Miras aldığımız günah genlerimizden dolayı ruhsal olarak ölü olarak doğarız. İşler bundan daha ümitsiz bir hal alamaz. “Sizler bir zamanlar içinde yaşadığınız suçlardan ve günahlardan dolayı ölüydünüz. Bu dünyanın gidişine ve havadaki hükümranlığın egemenine, yani söz dinlemeyen insanlarda şimdi etkin olan ruha uymaktaydınız.”8
Bazı insanlar, insanoğlunun bilim ve teknoloji ile yapamayacağı hiçbir şey olmadığına inanırlar.

Ama bilim ve teknoloji şimdiye kadar iyileştirdiği hastalıklardan çok daha fazla hastalığa neden olmuştur. Teknoloji ve bilim hiçbir zaman yoksulluğu ortadan kaldırmaya çalışmamış ve en büyük problem olan ölüme de çare bulamamıştır.

Bazı insanlar da Tanrı olmadan ruhsal bir hayat sürdürme ya da kurtuluş ümidimiz olmadığının farkındadırlar. Ama yanlış bir şekilde kurtuluşlarında kendi paylarının da olduğunu düşünürler.

Miras aldıkları günahlı doğanın kendilerini bir çukura düşürmüş olduğunu düşünür, “Kendi başıma dışarı çıkamazdım. İsa gelerek elimden tuttu ve beni kurtardı” derler. Bu kesinlikle doğru değildir. Kutsal Kitap İsa’yı tanımadan önce günah içinde ölü olduğumuzu söyler. Ölü bir insan nasıl elini uzatabilir? Ya da ölü bir insan nasıl çukurda olduğunun farkına varabilir?
İsim: *

Mail: *

10 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)