Stresle Başa Çıkmak

Close up shot of astrological clock in Piazza San Marco, VeniceDış stresler, istenmeyen biçimde yaşamımızı etkilediklerinde iç streslere dönüşür. Vücudu sıkmak, kan akımını azaltan ve bu yolla işlev bozukluğuna yol açan çok kötü bir alışkanlıktır. Bugün atalarımıza göre daha sakin yaşamlar sürüyoruz; pelvis teki şişliğin ve başka kasılan alanların diğer bir nedeni de bu olabilir.

Anne genel sağlık kontrolü için bana geldiğinde; ikinci planda bir konu olarak doğurganlık için danışmıştı, bir sonraki yıl çocuk sahibi olmayı planlıyordu. Ona vücudunu güçlendirmesi için bir beslenme ve egzersiz programı verdim ama kafasındaki beklentiye uymamıştı. Yirmi sekiz yaşında, yoğun ve stresli bir işi olan bir yöneticiydi, işini sürdürebilmesi için bir şeyin onu beslemesi gerekiyordu.

Böylelikle ona bir sağlık planı çizdik. Her randevu arasında yapması için ev ödevi verdim. Bunlar yaşamındaki dengesizlik ve sağlık çelişkisini düzenlemeye başladı. Sonra yaşamının ve sağlığının belirleyebildiği alanlarını yazdığı kartlardan oluşan bir dosyayla geldi ve her bölümdeki hedeflerle yetersizlikler üzerinde çalıştık.

Çok geçmeden, aslında bir bebek sahibi olmayı çok fazla istediği açığa çıktı ve bu amaca yönelik bir etkinlik planı yaptık. Bu işe kendisini en fazla adadığını gördüğüm insandı. Evi temizleyip odalarında bir bebek köşesi oluşturmaktan, vücudunu toksinlerden arındırmaya ve zihnini açmaya kadar kendine saptadığı tüm hedef leri gerçekleştirdi.

Kartlar onun planına odaklanmasına yardım ediyor ve yapması gereken herşeyi böylece görebiliyordu. Beslenme konusundaki son gelişmeleri de izleyerek çocuk gelişimiyle ilgili bir kursa katıldı. Doğurganlığının grafiğini büyük bir özenle çıkarıyordu ve kocasıyla birlikte bu işten büyük bir keyif alıyorlardı. Son randevusuna geldiğinde üç aylık gebeydii, son derece neşeli ve mutluydu.
İsim: *

Mail: *

11 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)