Her Şeyle Uyum İçinde Yaşamak

4209Zarafet Hakimiyet’e ulaştıran son adımdır. Zarafet, üzerinde çalıştığımız son yaşam dersi olmasımn yanı sıra, en güzel derstir. Bu yaşam dersinde bir insan önemli olanın varılacak yer olmadığını öğrenir. Gerçekten önemli olan yolculuğun kendisidir ve yolculuğu zarafetle deneyimlememizdir.

Bu yaşam dersinin önemini anlamak için kendinize şu soruyu sormanız yararlı olabilir: Ne kadar sık olarak sabahlan uyanıp, “Yaşamımı seviyorum, bugünün ne getireceğini görmek için sabırsızlanıyorum” diyorum?

Bu basit bir olumlu düşünme alıştırması gibi görünebilir, ama gerçekte çok daha fazlasıdır. Siz kendinizi gerçekten oyunun bir oyuncusu olarak görüp, oyunu Zarafet ile oynamanıza izin verdiğinizde, o zaman geriye kalan enerji matrikslerine hâkim olmanız sadece çok daha kolay olmaz, çok daha zevk verici de olur.

Yuva’yı özlediğinizi mi hissediyorsunuz? Bir gün bulunduğunuz o rahatsız bedende uyanıp enerjinizin çoğunu Yuva’ ya geri dönüş yolunu bulmaya çalışarak harcadığınızı mı hissediyorsunuz? Eğer bu soruların yanıtlan evet ise, o zaman siz henüz Zarafet dersini öğrenmemişsiniz demektir. Bu yaşam dersini az sayıda insan öğrenmiştir, çünkü onun üzerinde çalışan çok fazla insan yoktur.

Zarafet çok az insanın seçtiği ve üzerinde çalıştığı bir yaşam dersidir. Aslında, ben Zarafet dersi üzerinde çalışan sadece tek bir kişi tanıdım. İşte bu yüzden bu bölümde sadece tek bir vaka kaydı göreceksiniz. Bu yaşam dersi hakkında anlaşılması gerçekten önemli olan şey şudur: Çoğu insan, bu nihai dersi öğrendikten sonra neredeyse suyun üzerinde yürüyebilecek kadar “kusursuz” olacağımıza inanır. Hayır, öyle olmayız. Biz, Zarafet dersi üzerinde çalışan insanların yaşadıkları gibi, hâlâ zorluklar yaşarız.

Zarafet, Grup’un Evrensel Enerji dediği şey ile bağlantıdır. Bu her şeyi birbirine bağlayan enerjidir. Zarafet yaşam dersi sizin her şeyin arasında akan ve her şeyi birbirine bağlayan enerji ile bağlantınızı güçlendirir. İnsan formu içindeyken, biz doğal olarak birbirimizden ayrı olduğumuz illüzyonunu yaşarız. Bu henüz kanıtlanmış bilimsel bir olgu olmasa da, var olan her şeyin arasında bir bağlantı olduğu geniş çapta anlaşılmıştır. Evrensel Enerji ile bağlantı genellikle kendi yüksek benliğiniz ile bağlantınız ya da ruhsal bağlantınız olarak deneyimlenir.

İlk bakışta Zarafet dersini (diğer insanlarla uyum içinde yaşamak anlamına gelen) Yardımseverlik dersi ile karıştırmak kolaydır. İnsan bu dersi öğrendiğinde sezgisel olarak bilir ve tüm düzeylerdeki her şeyle uyum içinde çalışır. Tarih boyunca üstat öğretmenler hakkında yazılmış birçok öykü bu yaşam dersini öğrenmiş olan kişileri doğru olarak betimler. Bu bağlantı insanlık tarihinde bu noktaya dek çok az kişinin dene yimlediği bir zaman, uzay ve enerji anlayışını verir.

Zarafet niteliklerinin doğasından dolayı, bu daima öğrenilecek son yaşam dersidir. Aslında, çoğu ruh sekiz ila on ya şamdersini öğrendikten sonra Dünya deneyimini tamamladığından, Dünya’daki çok az insan Zarafet dersi üzerinde çalışır. Bu sadece seçkin ruhlar tarafından yapılan çok kutsal bir kontrat tablosu çizer. Ama inanın bana, Zarafet dersi üzerinde çalışan cesur ruhlar kendilerini özel biriymiş gibi hissetmezler. Tam tersine, onlar kendilerini başka kimsenin sahip olmadığı bir engele (handikapa) sahipmiş gibi hissederler.

Zarafet dersi üzerinde çalışanlar daima mümkün olan en büyük tabloyu ararlar, çünkü onlar her şeyin nasıl birbirine bağlı olduğunu görmeye çalışırlar. Yaşamın gizemleriyle hiç ilgilenmez, Evren’in sırlarım bilmek isterler, insanlarla çok iyi ilişki kurarlar ama, ayrıca, her birimizin boyutlararası yanlarını görür ve gerçeği herhangi bir şekilde işitip, görüp dene yimlediklerinde onun gerçek olduğunu içsel olarak bilirler.

Ruhsal Psikoloji kursları verirken, Zarafet’ten söz ettiğimde herkes önce onu kendi temel yaşam dersi olarak tanımlar. Lütfen, burada daha önce söylediğim şeyi akılda tutun: Siz kendinizi her yaşam dersinde göreceksiniz ve kendi yaşam dersinize yardımcı olmak için doğuştan kör bir noktaya sahip olduğunuzdan, kendi dersinizi tanımlamanız çok zordur. Herkes Zarafet dersinde kendini biraz görebilir, ama bir insanın bu ders üzerinde çalışması son derece nadir bir durumdur.

Bir önceki yazım: DOKUZUNCU EVİ YÖNETEN VEYA YAY BURCU OLAN
İsim: *

Mail: *

20 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)