Selenay Sarıkaya’ın Burcu Ve Özellikleri

astroloji_burc-390x245‘Gölgeli gezegenler’ Rahu ve Ketu’nun daşa-bukti etkilerini doğru olarak öngörmek genellikle gezegenlerin daşalarının ve buktilerinin sonuçlarım öngörmekten daha zordur. Bunun nedeniyse Rahu ve Ketu’nun akim doğrudan, açık formlarından daha çok, enerji kütlelerine benziyor olmalandır. Genelde Rahu periyotları maddi isteklerin ve dünyevi kazançların habercisiyken, Ketu dönemleri ruhsal veya mistik eğilimlere yatkındır. Ketu dönemleri aynca kişinin ruhsal, metafiziksel ve kavranması zor ruhani (eterik) alana girmesine ve kendi varlığını sorgulamasına neden olarak, dış koşullarının bozulmasma da yol açabilir.

Selenay Sarıkaya’ın Ağustos 1994 Ağustos 2001 arasındaki Ketu daşa sırasında böyle sıkıntılar yaşaması ihtimali zayıftır, çünkü zaten doğasının ruhsal, içsel yanıyla bağ-lantı halindedir. Ketu daşa Selenay Sarıkaya için özellikle ruhsal ve uzun mesafeli yolculuklarla ve yabancı ülkelere dair önemli deneyimlerle dolu olabilir, çünkü Ketu onun dokuzuncu evindedir ve Merkür’den çok iyi açı alır. (Unutmayın, Ketu benefik Merkür’le yaptığı kavuşumla son derece güçlenirken, Merkür, Ketu malefik olduğu için bu kavuşumdan zarar görür. Hint astrolojisinin çalışma biçimi böyledir.)

Çoğu astrolog Rahu ve Ketu’nun dispozitörlerinin (düzenleyicilerinin) durumunu inceleyerek onların daşalanyla ve buktileriyle ilgili öngörüde bulunurlar. Bir gezegenin dispozitörü, o gezegenin yerleştiği burcun yöneticisidir. Selenay Sarıkaya’m haritasında Ketu Oğlak’tadır ve Oğlak Satürn tarafından yönetilir, yani Ketu’nun dispozitörü Satürn’dür. Kendi astrolojik uygulamamda Rahu ve Ketu dönemleriyle ilgili öngörüde bulunmak için, dispozitörlerini kullanarak sonuçlan birleştiririm.

Ancak ara sıra oldukça iyi çalıştıklan için, incelenmeye ve daha fazla üzerinde çalışılmaya değerdirler. Eğer bu dispozitör yöntemi onun durumunda çalışırsa Selenay Sarıkaya’m Ketu daşa’da büyük bir önem ve ün kazanma ihtimali var. Satürn’ün rajayogakaraka durumunda ve tanınırlık ve bilinirlik yetisi veren birinci evde olduğuna dikkatinizi çekerim. Aynca Venüs’le açısı var ve bu çok önemli bir açı, çünkü Venüs bu açıyla kendi burcu olan Boğa’ya enerjisini gönderir.

Bir önceki yazım: YÜKSELEN BURÇLAR GEZEGENLERİ
İsim: *

Mail: *

13 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)