Ruhsal Psikoloji Ve Bağımlılıklar

astroloji-burc-mkl (2)Olma yaşamdersi çoğu kez bağımlılıklara yol açar. Herhangi bir bağımlılık durumunda, önce yaşam dersinin öğrenilmesinin bir enerji matriksiyle mi, yoksa bir enerji damgasıyla mı kolaylaştırıldığım tanımlamak çok yararlı olabilir. Çoğu kez bir şifacı/damşman bir enerji matriksine hâkim olmanın yollarını bulmak yerine, onu iyileştirmeye çalışır. (Bkz. Enerji Damgaları Enerji Matriksi adlı bölüm.) Bu hem danışman hem de danışan için çok düş kırıldığı yaratıcı olabilir. Olma yaşamdersi bağımlılıklara çok elverişlidir. Bu yaşam dersinin ana kalıbı insanların kendilerini bütün kılacak şeyleri kendi dışlarında aramaları olduğundan, bu niteliğin nasıl kolayca onların kendilerini bütün kılacağım düşündükleri şeylere bağlılığa, hatta bağımlılığa dönüşebileceğini görmek kolaydır. Bu her bağımlı kişinin yaşam dersinin Olma olduğu anlamına gelmez, ancak, bağımlılıklara çoğunlukla bu ders neden olur.

Yaslanma İlişkileri
Sürekli olarak ilişkileri yoluyla bütünlük bulmaya çalışanların durumunda, bu çoğu kez bir “yaslanma ilişkisi”yle sonuçlanır. Yaslanma ilişkileri, her iki kişinin de kendi başına bütün olmadığına, ancak diğerinin onu tamamlamasıyla bütün olabileceğine inanarak birbirine yaslandığı ilişkilerdir. Sorun şu ki, iki kişinin tam olarak aynı hızla gelişmesi olanaksızdır, bu yüzden bir kişinin gelişip diğerinin kaçınılmaz olarak geride kalması sadece bir zaman meselesidir.

Usta Manipülatörler
Bazı durumlarda, insanlar çok incindikleri için yaşamlarının çoğunu kendinisavunma içinde geçirirler. Bir deneyimde birkaç dersi birleştirmeyi seçmiş olan bir kişi kendisini çok küçük yaşta duygusal olarak çok yaralanmış bulabilir. Bazen bu sevgili ruhlar kalplerinin etrafına duvarlar örer ve sonra enerjilerinin büyük kısmını diğer insanları bu duvarların ardından manipüle etmeye harcarlar. Onlar yetişkinlik çağına geldiklerinde “usta bir manipülatör” olabilirler. Kuşkusuz, bunu nadiren kasten ya da bilinçli olarak yaparlar. Sorun şu ki, bunda o kadar ustalaşırlar ki bunu yaptıklarının farkında bile olmazlar. Genellikle, onların bilinçsiz olarak “manipüle etmek” için yaşamlarına çektikleri kişiler sınırları iyi tanımlanmamış olan kişilerdir.

Kilo Sorunları
Siz şişman mısınız? Bu garip bir soru gibi görünebilir, ama ben çoğunlukla en büyük ve en sevecen kalbe sahip olanların kilo sorunlarıyla boğuştuklarını gördüm. Çoğu durumda, bu insanlar kendi güzelliklerini göremezler. Eğer siz böyle biriyseniz, işte size durumunuzu farklı bir ışıkta görmek için mükemmel bir fırsat. Önce kendi kendinize fazla kilolarınızın bir enerji damgasının mı, yoksa bir enerji matriksinin mi sonucu olduğunu sorun. Eğer o bir enerji damgasından, yani yaşam deneyimlerinizden öğrendiğiniz ya da edindiğiniz bir şeyden kaynaklanıyorsa, o deneyimler iyileştirilebilir ve iyileştiklerinde, kilolarınızı otomatik olarak vermeye başlarsınız.

Ancak, eğer kilo sorunlarınız bir enerji matriksinin sonucuysa, hiç yemek yemeseniz de kilo almaya devam ettiğinizi görürsünüz. Çünkü bir enerji matriksi değiştirilemez, ona ancak hâkim olunabilir. Buradaki ders önce kendinizi tamamen farklı bir ışıkta yani, şu anda tam olduğunuz halinizle bütün, ve tamam olarak görmeyi öğrenmek, bedeninizi kutsamayı ve sevmeyi öğrenmektir.

Eğer hâkimiyetin anahtarını arar ve bu enerji matriksinin size sunmakta olduğu tüm armağanları bulur ve sonra o armağanları tam olarak kullanmayı öğrenirseniz, bir fark göreceğinizi size garanti ederim. Göreceğiniz ilk fark şu ki, kilolarınız sizin için daha az önemli olacaktır. Bu gerçekleştiğinde, bedeniniz en nihayet kendini ayarlamakta özgür olacaktır.

Ben bu yaşam dersine sahip insanları kendi içlerindeki daima olmadıkları bir şey ya da birisi olmaya çalışmak yerine, sadece olabilecekleri kutsal yeri bulmaya yönlendirerek yardım ederim. Zaten olduğunuz şeyi takdir etmeyi öğrenebileceğiniz yeri bulun ve sadece onunla olun. Sadece Olma sanatı çoğumuza yabancıdır, ama uygulama sonucunda bu insanlar önce kendi enerji alanlarında ve sonra yaşamlarında gerçek bir değişim göreceklerdir.  1. Canan dedi ki:

    4.8.1985doğumluyum adım canan sadece evliğimi yürütüp yürütmemekte kararsızım


İsim: *

Mail: *

12 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)