Rahatlatıcı Meditasyonlar

Ateş Topu

Öfkeyi zarar vermek için kullanmayı planlıyorsanız, onu dönüştürmeye gerek yoktur. (En basiti, onu bir ateş topu olarak canlandırın ve yok etmek istediğiniz nesnenin üzerine fırlatın.)

Ateş toplarının ilk görüşte hüznü yok etmeye yatkınlığı olması muhtemel bir garipliktir. Huzur bunu normal ve beğenilir kabul eder.

Ellerinizi bir ayak genişliğinde açın. Öfkenizi kızgın bir ateş topu şeklini alarak avuçlarınız arasında gidip gelirken canlandırın. Tüm öfkeniz ateş topuna odaklanana kadar büyümesini izleyin. Onu döndürmeye başlayın. Giderek hızlanır, rengi ateş kırmızısı olur. Kıvılcımlar saçmaya başladığında fırlatılmaya hazırdır.

Bu egzersiz için bir ateş yakmalı ve yanınızda da sizi temsil eden bir oyuncak bulundurmalısınız. Oyuncağın tüylerinde biraz değişiklik yaparak kişiselleştirin. Döngünüzü başlatın. Aşağıdaki örnek egzersiz, yağ hücrelerini eritmek amacıyla yapılıyor ama siz onu hayatınızın başka alanlarında da kullanabilirsiniz. Öfkenizi yapılandırın, dokunma yöntemini kullanarak (enerji transferi dokunarak yapılır), enerjiyi oyuncağa sağ eliniz üzerinden yönlendirin. Öfkenizi tamamen oyuncağa aktardığınızdan emin olduğunuzda tasdik sözleriyle oyuncak programına başlayın. “Vücudumdaki fazla yağları bulup yok edeceksin!” diyerek şarkı söyleyin. Sözleri dilediğiniz gibi değiştirin ama amacınızı net olarak ifade ettiğinden emin olun. Şarkınızı oyuncağa titremeye başlayacağınız ana kadar söyleyin. Titremeye başladığınızda “Öyleyse iş tamam!” diye bağırın. Ve oyuncağı ateşe atm. Geride küllerden başka bir şey kalmayana kadar izleyin.

Volkan

Bu egzersiz için, kafanızın bir volkan olduğdnu canlandırmanız gerekecek. İsteklerinizin gücüyle lavı depolayacak ve ona istediğiniz yönde gitmesi için emir vereceksiniz.

Gözlerinizi kapatın ve boynunuzun ‘krater tabanı’ şeklini almaya başladığını görün. Boynunuzun üstü dağ uzantılarıdır; taca ulaştığında lav çukuru etkisini göstermeye başlar. Her şeyi görene kadar canlandırmaya devam edin. Şimdi öfkenizi kraterin üzerine çıkması için çağırabilir ve lavların yükseldiğini görebilirsiniz. Patlarsa, sakin olun: Kontrolü sağlayacağınızı biliyorsunuz. Lavların yavaş yavaş dağ yamaçları boyunca akmaya başlamasına müsaade edin. Kontrolü sağladığınızı hissettiğiniz ana kadar hayalinize devam edin. Volkanın patlama ihtimali vardır ama kendinize canlandırmada ustalaşmak için zaman tanıyın.

Bu egzersiz ihtiyaçlarınız için çok uygun olabilir. Sadece lavların yükseldiğini ve geri çöktüğünü izlemeyi tercih edebilirsiniz. Şiddetli bir şekilde akmasına izin vermeyi isteyebilirsiniz. Hatta lav yerinde kaynayarak kalsın da isteyebilirsiniz. Bunların hepsi normaldir; önemli nokta, kontrolü sağlamış olmanızdır.
Rahatlatıcı Meditasyonlar_0.jpg

Bir önceki yazım: Kolay Meditasyon Teknikleri
İsim: *

Mail: *

11 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)