Olma Bütünlük

burçlar-ve-simgeleriYaşama ilk başladığımızda, birinci boyuttan, yani birlik boyutundan ayrılıp ikinci boyuttan geçerek üçüncü boyuta inmemiz gerekiyordu. İkinci boyuttan geçerken bir kutupluluk alanı edindik. İşte orada kendimizi cinsiyetlere ayırdık ve aslında, var olan her tekil şey başka her şeyin ayrılmaz bir parçası olduğu halde her şeyi birbirinden ayrı olarak görmeye başladık.

Hâlâ içinde bulunduğumuz kutupluluk alanının illüzyonları işbirliği yaparak bizi bütün olmadığımıza inandırırlar. Olma yaşamdersini seçen insanlar bu konuda özellikle zorlanırlar.

Tüm yaşam dersleri gibi, bu dersin öğrenilmesi de ya bir enerji matriksiyle ya da bir enerji damgasıyla kolaylaştırılabilir. Bu yaşam dersini öğrenmeyi kolaylaştırmak için bir enerji matriksini seçenler kendilerini bütün hissedebilmek için kendilerine ya da yaşamlarına katacak dışsal şeyler arayarak bir hayli zaman harcarlar.
Bazı durumlarda bunlar ruh hallerini yükseltmek için bir şey bulmaları, bir şey almaları ya da kendilerine bir şey katmaları gerektiğini hisseden insanlardır. Bu durumdaki bazı insanlar kendilerini güvenli hissetmek için yemek yerler. Diğerleri kendilerini güzelleştirmeyi saplantı haline getirebilir, daha güzel ya da “daha iyi” görünmek için çaba harcarlar. Bazıları da sertifikalar, diplomalar edinmenin onları olmak istedikleri gibi kılacağı inancıyla “öğrenme bağımlısı” olurlar.

Onlar her neyi seçerlerse seçsinler, bu kolayca bir saplantıya ya da bağımlılığa dönüşebilir. Saplantılar, bağımlılıklar ve zorlayıcı davranışlar, genellikle, bu Yaşam Niteliği’nin öğrenilmesi için mükemmel fırsatlar sunarlar.
İsim: *

Mail: *

20 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)