Oğlak Burcu Aylık Burç Yorumu

OĞLAK BURCU SATÜRN TRANSİTİSatürn onuncu evden geçerken,Oğlak Burcu  kişi hayatının çağrısı için sorumluluk alır ve önceki kariyer çabalarından da sorumlu olur. Yaptığı iyi şeyler için ödüller, terfiler ve itibar kazanır. Ancak verimsiz ya da zararlı profesyonel eylemler ve tembellik, durgunluk karşısında iş pozisyonu düşürülür, eleştiri ya da kınama alır.

Bu çok önemli bir transittir, çünkü kişi dünyadan geribildirim alırken statüsü ve pozisyonu konusunda çok hassastır. Toplum içindeki pozisyonunu ve seçtiği meslekteki kesin yerini belirlemekte kararlıdır. Bu yaklaşık iki buçuk yıllık zaman süresince, kişi hiç olmadığı kadar gerçekçi bir şekilde kariyer performansım görebilir. Kendi etkinlikleriyle ilgili herhangi bir kuruntu ya da yanlış anlaşılma yaşamışsa, şimdi bu meselenin gerçeğiyle yüzleşir. Şuna dikkat edin ki, kişinin çok fazla övgü ya da yergi alması şart değildir. Çoğu durumda çok azı dışsal olarak gerçekleşir. Ama olan şey, kişi için en önemli şeydir. Şimdi görevine kendim çok adadığı için geribildirimi tam olarak analiz eder.

Başarılarının ve elde ettiklerinin gerçekten geçerli olup olmadığım ve bunları gerçekten hak edip etmediğim düşünür. Gerçek statüsünü elde etmek ve kişisel kaderine erişmek ister.

Bir süre için Oğlak Burcu kariyer hedeflerim gerçekleştirmek üzere gayretle çalışmışsa, büyük bir etki yapmak için iyi bir şansa sahiptir. Liderlik edebilir ya da organizasyonlarda bir pozisyon alabilir, çünkü üstleri aniden bilgisini ve deneyimini tanır ve takdir eder. Bazı insanlar bu dönemde profesyonel yaşamlarının zirvesine ulaşır. Ancak Satürn’ün onuncu evden (kişinin sonraki yıllarındaki) ikinci ya da üçüncü transiti sırasmda bu daha muhtemeldir. Onun için bu transitten önce kişisel hayatım iyi organize etmiş olması önemlidir, çünkü şimdi kariyer sorumlulukları ciddi bir şekilde artmıştır. Kariyer hedeflerinin üzerinde çalışırken ve yeni bulduğu somut etkinin avantajım kullamrken çok tutkulu olabilir. Bu nedenle, ailesini, arkadaşlarını ve sevdiklerini ihmal nedeniyle gücendirmemek için dikkatli olmalıdır. Hiç şüphesizdir ki, kişinin iş yükü ağır ve zamam çok değerlidir.

Bu transit, Satürn’ün onuncu evin ‘doğal yöneticisi Oğlak‘la olan ilişkisine bağlı olarak belli bir ölçüde onur, saygınlık ve doğallık getirir. Ancak bu periyot hemen hemen her zaman engellenme ve gerginlik de getirir. Ne yazık ki, hayallerinin gidişatım planlarken, kimse yoluna çıkan her engele kusursuz olarak tepki vermez. Kişi tam olarak nerede ve neden yanlış hesap yaptığım görür. İyi haber şu ki, kim olduğunu (çünkü toplumdaki yerini anlar) ve hedeflerim gerçekleştirmek için gelecekte ne yapmak zorunda olduğunu kristal berraklığında görür. Kötü haberse, gerçekleştirilmemiş herhangi bir profesyonel hırsın olağanüstü hayal kırıklıkları getirmesidir, çünkü kişi sezgisel olarak bunun kariyeri için bir zirveye yükseliş dönemi olduğunu anlar.

Sonuçta bu, güçlü bir kişisel bütünleşme zamanıdır. Oğlak Burcu çok bağımsız ve makam, onur ve statünün önemi hakkında çok objektif olduğundan, onlara erişmek için neyi yapmak isteyip ne istemediğim tam olarak belirleyebilir. Performansına karşılık toplumun tepkisini gözlemleyerek yaşamdaki gerçek sorumluluğunu (önceki iddialarına rağmen) keşfeder. Kişi gayretle, durmadan ve çok çalışır, başarı ya da başarısızlıktan duygusal olarak etkilenmez. Bu nedenle, şimdiye kadar elinden gelenin en iyisini yapabilir, en etkili şekilde çalışabilir. Dahası şimdi disiplinli, düzenli ve amaçlı olarak çalışır. Satürn’ün sonraki, yani on birinci eve transiti boyunca onu en çok mutlu edecek kişisel hedeflerim ve tutkularım belirleyecektir. Ancak bunu yapabilecek noktaya gelmeden önce, dünyada nerede duracağım ve çabaları sayesinde hangi ödülleri kazanacağım kesin ve tarafsız olarak ani amalidir.

Oğlak Burcu geçmiş kariyer aktivitelerinde son derece sorumlu ve verimli olmuşsa, o zaman patronları tarafından onaylanır ve ona teşekkür edilir. Aksi takdirde, onlarla sorunlar yaşayabilir ya da onların uğradığı şanssızlıklardan zarar görür. Nadir durumlarda, kişi yasal ya da ahlaki olmayan yollardan başarı ve ün kazanmışsa, bu transit halkın gözünden düşmeyi ya da çöküşü getirebilir. Onuncu ev babayı temsil ettiğinden, şimdi ebeveyniyle ilgili çözümlenmemiş konulan ya da kaygılan ele almalıdır. Bu transitin başlangıcında, kişi babasından kaynaklanan anlaşmazlık, kısıtlama veya engellenme deney imleyebilir. Ya da babası duygusal desteğim geri çekebilir. Böyle bir davranış, eğer transit çocukluğun erken zamanlarında olursa özellikle zordur. Babanın yaşlı ya da sağlığının bozuk olduğu durumlarda, Satürn’ün onuncu evden geçişinin bu konulara yaran olmaz. Onuncu evin babayı ve dördüncü evin anneyi temsil ettiğini düşünen astrologlar, yukarıdaki bilgileri anneye uyarlamak isteyebilir.

Hint öngörü astrolojisinde, Satürn onuncu evden geçerken, aym anda on ikinci, dördüncü ve yedinci evlere açı yapar. On ikinci ev açısı, normalden daha fazla borç ve masraflarla, hırsızlık ve soygundan kaynaklanan kayıp olasılıkları anlamına gelir. Kişi seksten daha az haz alır. Uzak ülkelerde zorluklar yaşayabilir. Satürn’ün dördüncü eve bakışı kişinin annesiyle ilgili sorunlar ya da kısıtlamalar yaşayacağım gösterir. Annenin sağlığı kötüye gidebilir. Arabalarla, toprakla ve evle ilgili zorluklar ve engeller söz konusudur. Satürn’ün yedinci eve açısı, evlilik hayatında daha az mutluluğu ya da bekâr olanlar için evlilik veya tatmin edici bir ilişki fırsatının çok düşük olduğunu gösterir.

Bir önceki yazım: Günlük Burç Yorumunuz
İsim: *

Mail: *

17 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)