Öfkeyi pozitif bir güç olarak tanımak

İnsan ırkı öfkeyi pozitif bir güç olarak tanımadığından, onunla en verimli şekilde mücadele etmek için gerekli araçları henüz geliştirdik. Eğer mümkün olursa, tamamen onu yok etmek için gelecek nesillere uygun şartları hazırlayabiliriz. Kontrolü sağlamaya yardım etmek için öfke yönetiminin önemini diğer insanlara anlatacak programlarımız var, fakat onlar öfkeyi gerçekten anlamak için öğrenmeye yanaşmazlar, öfkenin elindekileri anlamadan bu programlar onun negatif etkileriyle beraber öfkeyi kötü olarak yinelerler.

İnsanlığın anlamadığı şeylere şeytani bir değer biçtikleriyle dolu bir tarihi vardır. Çünkü öfke öyle yanlış anlaşılır ki, çarpık bir görüntü ve yanlış olarak gözlemlenir. Gerçekte ise öfkenin yanlış olması mümkün değildir. Sonsuzdur. O sezgiseldir ve saf enerjidir. Yaşamamız için gereklidir ve her yer ve zamanda vardır.

İnsanların gerçek amaçlarının bir sapkınlık deneyimi olarak beyin tarafından çarpıtılmasıyla duygular yanlış anlaşılmıştır. Öfke insana ulaşana kadar saflığını korur. Beynimize ulaştığında onunla mücadele etmek gerekir. Onunla nasıl kişisel olarak mücadele edebilir ve gerekli işlemleri yapabiliriz? Eğer onunla doğru ve pozitif bir şekilde mücadele edersek saflığım koruyabiliriz. Eğer onu olmasını istediğimiz şekle sokmaya çalışırsak kirletiriz. Eğer kendimize onun negatif yönlerini görmek için müsaade edersek, onu bencilce kullanmak için kendimizi yetkili sanırız. Onun pozitif enerjisini görmezden gelmeye devam edersek onun şiddete yatkın yanıyla başbaşa kalırız. İnsanlar bencil olabilir, kendilerine uygun görünen şeyleri bırakmazlar. Öfkenin negatif olduğunu söyleyen propagandayla insanlar gerçekçi olmayan ve sorumsuz davranışlarına özgürce devam ederler.

Öfkenin saf ve kutsal olduğunu görmeyecek sık sık hayal edilmeyen acımasızlık için bir özür olarak kullanırız. Örneğin, öfke majisinde yeri olmayan işkence insanlığın bir deneyimi olarak ortaya çıkar \*e öfkeyle uğraşmanın kafa karışıklığının bir sonucudur. İşkence öfkenin taşıdığı saf formun çarpıtılmasıdır. İnsan aklının bir icabıdır ve işkence etmek için soğukkanlı olmak gerekir. Öfke tutkulu ve kızgındır.
Öfkeyi pozitif bir güç olarak tanımak_8.jpgÖfkeyi pozitif bir güç olarak tanımak_10.jpg

Bir önceki yazım: Karma ve 3 kural
İsim: *

Mail: *

15 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)