Mutluluğu, huzuru, başarıyı ‘nasıl’ yakalarım?

ZodiacBütün bu soruların cevabı aynıdır:

Eğer senin yerinde olsam buradan başlamazdım!

Yıllar önce Hollanda’da bir konferansta sunum yapıyordum, insanlarla birebir çalışanların bildiği gibi, yüzyüze çalışmanın en iyi tarafı o anda geribildirim alabilmektir. Böylece yaptığımız işle ilgili tek başımıza göremediğimiz ya da farkına varmadığımız birçok şeyi insanların tepkilerinden anlayabiliriz. Bu anlar bazen, ne kadar iyi olduğumuzu düşünürsek düşünelim sadece kendimizi kandırdığımızı fark etmemizi sağlar, işte sırf bu yüzden yazı yazdığım ve konferans verdiğim zamanları birbirinden ayrı tutarım.

Konferansın bir oturumunun sonunda yanıma bir adam gelip çalışmalarımla ilgili olarak benimle konuşmak istediğini, ona yanm saatimi ayırıp ayıramayacağımı sordu. Harekederi dikkatimi çekmişti. Hem çok samimi hem de çok sıkıntılı gözüküyordu. Beraber konferans salonundan çıkıp lobide oturduk.

Bu adamın, insanlara liderlik yapabilir izlenimi veren bir tipi vardı. İşletme okumuş, uluslar arası hukuk altyapısı olan, kariyerinde yükselmiş, konuşma ve sunum yapma yeteneğini geliştirmiş, vücut dilini çok iyi kullanan, kişisel iletişim becerileri kuvvedi, donanımlı biriydi. Kişisel gelişim, toplantılarda, mülakatlarda yetkinlik kazanm genel kurul toplantılarında etkin yönetim… gibi konularda bir ÇO, kursa katılmış, yeteneklerini geliştirmişti.
İsim: *

Mail: *

16 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)