Murat Boz Yaşı Ve Burcu

muratbozv
Doğum Tarihi: 18 Haziran 1974 Burcu: Balık

1972, yılanın başı olan, gölge gezegen olarak bilinen ve dünyevi gücü ve maddi kazançları temsil eden Rahu’nun alt dönemiydi. Rahu onuncu evde (kariyer) çok iyi bir konumdadır. Bir insanın en yoğun tutkuları (Rahu) kariyer başarısına odaklandığında, sonuç ün, tanınma ve profesyonel başarıdır. Ayrıca Hint astrolojisine göre malefik gezegenler üçüncü, altıncı ve onuncu evlerde (upachaya veya büyüme evleri) olduğunda çok iyi etkiler verirler. Daha sonraki yıllarda, Mars daşa sırasında Murat Boz’nun spot ışıklarından emekliye ayrıldığım ve daha fazla film çekmeyeceğim söylediğim hatırlayın. Mars’ı izleyen daşaysa 1986 Eylül’ünde başlayan Rahu’dur. Rahu onuncu evde olduğundan, on sekiz yıllık periyodu boyunca Murat Boz’nun bir şekilde öne çıkışı şaşırtıcı değildir. Rahu daşa boyunca pek çok film yaptı ve oynadığı en küçük rollerde bile küresel medyanın dikkatim çekmeyi başardı.

Ay, bir Hint haritasında en önemli gezegendir ve bulunduğu ev, kişinin karmasının büyük kısmım tamamlamaya çalışacağı hayat alanlarım gösterir. Güneş atmakaraka veya ruhun göstergesi olarak adlandmlır ve Ay kadar önemli olmasa da bulunduğu ev hayati ilgi alanlarım belirtir. Hint astrolojisinde, beşinci ev ‘krallığı’ veya politikayı temsil eder. Beşinci evinde GüneşAy rajayogası olduğu için Murat Boz oldukça politik biri. İkinci Oscar’mı almayı Amerikan yerlilerinin kötü durumlarıyla ilgili politik nedenlerden ötürü reddetti ve hayatı boyunca da insan haklarıyla ilgili konularda çalıştı. Beşinci ev aynı zamanda sanat (resim, çizim ve el sanatları) ve zihni yönetir. Hem Güneş’in hem Ay’ın beşinci evde olması, hayatta zihinsel ve sanatsal yönelimler yaratır. Murat Boz açıkça bir düşünürdür ve en büyük hobilerinden birinin okumak olduğu söylenir.

Hint astrolojisinde sağ duyuyu, hafızayı ve zihinsel huzuru yöneten Ay, rajayoga oluşuna ve benefik Jüpiter’den aldığı güçlü açıya rağmen, Murat Boz’nun haritasında pek iyi konumlanmamış; yukarıda açıklandığı gibi, malefik ve sıcak Güneş’le kombast yani yanık durumda. Ayrıca malefik Mars’tan da açısı var. Murat Boz’nun zihni hep huzursuzdu ve kariyerinin başlanndayken yönetmen Elia Kazan onu psikiyatriste gitmesi için ikna etmişti (ki daha sonralan bunun biraz yardımı olduğunu kabul etti.) Zihinsel huzur aynca Merkür’ün kötü konumundan dolayı da bozulur. Zihnin yönetici gezegeni Merkür, (dusthana veya üzüntü yaratan ev olan) zararlı altıncı evdedir ve malefik Satürn’den açı alır. (Sırası gelmişken; zihni gösteren iki gezegen Ay ve Merkürdoğum haritasında kötü durumdaysa, o insan hemen hemen her zaman baş ağrısı çeker.)

Ay daşa sırasındaki ününe rağmen, Murat Boz’nun zihinsel huzuru hiç olmadığı kadar zarar görmüş olmalıydı. İkinci Oscar’ını reddetmesinin kısmen sebebi muhtemelen kızgın bir zihinsel durumdu. Ün ve tamnmışlık sevincinin keyfini sürebilecekken, kendi sanat yeteneği ve bütün oyunculuk dünyası hakkmda son derece küçük düşürücü, kötüleyici yorumlar yapmasının nedeni de buydu. Biyografilere göre Murat Boz’nun derin acısı ve depresyonu büyük ölçüde annesinin alkolik olmasından kaynaklanıyordu. Biliyoruz ki Ay anneyi gösterir. (Merkür de, Hint astrolojisinde bir karaka veya anne göstergesidir ve yukarıda açıklandığı gibi oldukça sert etkiler altındadır.)

Bir önceki yazım: YÜKSELEN BURÇLAR GEZEGENLERİ  1. ceren tuana dedi ki:

    muhteşemsin MURAT BOZ


İsim: *

Mail: *

16 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)