Lütuf Tanrısı

burclar-dogum-haritasiLütuf Tanrısı hayatınızı tamamen değiştirebilir ve yapmak istediği de tam buduı*. Aden Bahçesi nde yaşayan ilk çiftin onlara verilen tek emre bile uymamalanndan sonra, Tanrının onlara nasıl yaklaştığını hatırlayın. Adem, Havva ve Tanrı arasında Aden bahçesinde meydana gelenler bizim günahlı yaşantımızın her gününü etkilemektedir. Bu nedenle bu eylemin bizim hayatımıza olan etkilerini düşünmemiz çok önemlidir.

Adem ve Havva, Tanrının onlara “Bahçede istediğin ağacın meyvesini yiyebilirsin. Ama iyiyle kötüyü ayırma ağacından yeme. Çünkü ondan yediğin gün kesinlikle ölürsün.” emrini vermesinin ardından Tanrı ya biraz gücenmişlerdi. Ama yılan onlara “Kesinlikle ölmezsiniz” dedi. Havva, Doğruluk Tanrısının sözünü reddederek kendi doğruluğuna güvenmiştir.

Bugün de bizim kendi çıkarlarımızı Tanrının açık olan uyarılarının üstünde tutmamız aynı ayartıyla ilgilidir. Bizler “Kendimiz bunu yargılayabiliriz” deriz. Ama iş Kutsal Yazılar da yazılanlara geldiğinde kendi doğruluğumuzun peşinden gidersek kesinlikle yanlış yola saparız.

Havva yasak olan meyveyi pragmatik bir teste tabi tutmaya karar vermiş, “Sadece besin değerini görmek istiyorum” diye düşünerek denemeye kalkmış, “Acaba oturma odasında güzel durur mu?” diyerek entelektüel bir teste tabi tutmuştur. “Bu meyveyi yiyerek yeni bir şeyler öğrenebilir miyim?” Meyvenin bu testlerin hepsinden geçtiğini söylemeye gerek bile yoktur. Havva kötü olanın haklı olduğunu görmüş ve haberleri kocasıyla paylaşmış, Adem de meyveden yemiştir.
İsim: *

Mail: *

13 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)