Komşunuzu severmisiniz?

Komşunuzu seversiniz. Tabii eğer dangalağın önde gideni değilse. Yok, eğer öyleyse, o zaman ondan nefret etmeniz ve her ikinizde aynı anda dışarıda olduğunuzda bile onun varlığını görmezden gelmeniz kabul edilebilir bir davranıştır. Çimlerinin sizinkinden iyi olması, doğru dürüst bir hayatı olmadığını iyice ortaya koyar.

Yaşadığınız yeri seviyorsunuz ama komşunuz hayatınızı cehenneme çeviriyor. Her gün gözünüzde yaşadığınız yerin değerini düşürüp, sizi soğutan en az bir şey yapıyor. Şu evin önündeki kaidenin üzerinde duran camdan top? Evet, onunda ne olduğu hakkında en ufak bir fikrim yok ama bu dünyada en az sahibi kadar boşuna bir yer tutuyor. Taşınacak haliniz yok, bu yüzden bir şeyler yapmalı.

Burası sizinde muhitiniz ve eğer aynı muhitteki diğer insanları da rahatsız etmişse bunu bir fırsat olarak kullanma şansınız vardır. Can sıkan komşu kontrol altına alınabilir ama bunu yapmak dikkatli bir strateji ve el altından yürütülecek harekâtlar gerektirir.

ADIM 1 KILICINIZI ÇEKİN.

Geri kalan semt sakinlerini kendi tarafınıza çekmeniz gerekiyor. Bay Değersiz’le kimlerin büyük sorunlar yaşadığını bulun ve sizin tarafınıza geçmelerini sağlayın. Güçlerinizi seferber edip onun hakkında etrafa yalanlar saçın, böylece muhitinizdeki herkes o salaktan nefret eder. Postacıyı bile bu işe karıştırın.

ADIM 2 İMZASIZ BİR MEKTUP GÖNDERİN.

Ona neden herkes tarafından nefret edildiğini açıklayan, altında imzası eksik bir mektup göndermenizde hiçbir mahsur yoktur. Mektubu daktilo ile yazdığınızdan, böylece sizden bir mektup çalıp, karşılaştırarak el yazısından sizin yazdığınızı anlayamaz. Ve elbette penceresinde olmadığı kısa anlardan istifadeyle posta kutusuna attığınızdan emin olun.

ADIM 3 İŞE POLİSİ KARIŞTIRIN.

Yarım saatliğine ışıklarını yakmış ekip arabasını onun evinin önünde görmek her içinizden geldiğinde, polisi arayın. Onun evinden gelen çığlıklar duyduğunuza, öğleden sonra oradan geçerken evinin arkasındaki sundurmadan garip kokular geldiğine dair hikâyeler uydurun. Polisler onu sorgularken gidip “Neler oluyor memur bey?” diye sorun. Yerel haber ajanslarını da çağırmaya çalışın. Hareketsiz geçen bir günse gelebilirler.

ADIM 4 OT ÖLDÜREN ZEHİRLİ İLAÇLA ÇİMLİĞİNE YAZI YAZIN.

Yeniden çim çıkması muhtemelen birkaç mevsim alır ama o zamana kadar bütün semt sakinleri komşunuzun bir dangalak veya ne diyorsanız o olduğunu bilecektir. İşinizi bitirdikten sonra, Google Earth’ten mutlaka kontrol edin.

ADIM 5EVİNİ SEKS SUÇLUSUNUN EVİ OLARAK İŞARETLEYİN.

Tabii gerçekten öyle değilse. Eğer zaten öyleyse, o zaman taşının.

DANGALAKLIK ETMEYİN

Dilinize hâkim olun. Oturduğunuz muhitte çocuklarda var.

Yani aslında kendi arabanızı almak için arkadaşınızın arabasını satmak pek de parlak bir fikir değildi. Hatta yasal bile değildi. Pştların bile ara sıra kötü fikirleri olabilir. XI. Buyruğu hatırlayın: Pşt (birkaç tane de olsa) hatalarından ders alır. Bu seferinde arkadaşınızı fıttırttırmamanız gerektiğini öğrendiniz, çünkü arabanızı alıp bir dağ geçidinde şarampole yuvarladı.
İsim: *

Mail: *

12 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)