Koç Burcu Astrolojik Aylık Burç Yorumu

TRANSİT SATÜRN NATAL AY KAVUŞUMU

Koç burcu kişi duygularına odaklanmak zorunluluğu hisseder ve güvenliğe ihtiyaç duyar. Ciddi içe dönüş ve derin kişilik analizi zamanıdır. Kişi hayatının bazı alanlarında reddediliş yaşar ya da gönülden istediği önemli arzularından mahrum kalır. İçe dönerek ve istekle zaaflarına, kusurlu davranış modellerine ve temel zayıflıklarına odaklanarak tepki verir. Satürn’ün Ay’la yaklaşık iki aylık kavuşumu süresince (dokuz ayda üç kez de olabilir), kişi kendim tanıyabilir ve içsel gelişimim tamamlayabilir, çünkü hislerini ve bilinçdışı güdülerim objektif olarak inceleyebilir. Ne yazık ki yine de ölümlü, hata yapabilen doğasına üzülebilir, acı çekebilir.
Koç burcu çok çabuk bakış açışım kaybeder ve kendine karşı sert olur. Geçici olarak kendini eleştirir, alıngan ve hassastır. Yeteneklerine ve erdemlerine hiç yer vermez ya da çok az ağırlık verir. En kötüsü de, arkadaşlarının, ortaklarının ve aile üyelerinin desteğim ve sevgisini kabul edemeyebilir. Kendim sevimsiz, yanlış anlaşılmış ve dünyadan dışlanmış hisseder.
Koç burcu enerjisi düşüktür ve aşın korkuları, endişeleri ve olumsuz tutumu kendisini hasta edebilir. Dişleri ve kemikleriyle sorun yaşayabüir ya da mide, göğüs ve beyinle ilgili hastalıklar olabilir. Kadınlar adet döngüleriyle ilgili sorun yaşayabilir. Kişi bolca dinlenmeli, aşın çalışmamak ya da aşın stresli durumlarda bulunmamalı ve sağlık için bol kalsiyum almalıdır (çoğu beslenme uzmanı mandıra ürünlerinin zararlı olduğunu düşünmekte ve bu yüzden vitaminlerle ya da yenebilen deniz yosunu ile kalsiyum almayı önermektedir). Koç burcu günlük görev ya da detaylardan dolayı kendim ağır yük altında hisseder. Güveni düşüktür ve duygularım bastırabilir ya da kişisel tatminini erteleyebilir. İçsel gerilim, öfke ve baskı hisseder.

Bazıları için bu transit depresif, yalmz ya da mutsuz bir zamandır. Kişinin annesini de kapsayan engeller, ikilemler veya belalar aniden artabilir. Annenin sağlığı kötüleşebilir ya da bir şekilde acı çekebilir. Kişinin, annesiyle ve genel olarak kadınlarla ilgili uzun süreli sorunlarla baş edebilmesi için iyi bir zamandır. Şimdi, geçmişte görmezden geldiği ve reddettiği konularla açıkça uğraşmak için gücü vardır ve objektiftir.

Aşk ilişkileri veya bir şeyleri yerine getirme potansiyelim kaybeden diğer ortaklıklar sona erebilir. Kişi yanlış umutlara göre harekete geçmişse, gerçekle yüzleşmeye ve harekete geçmeye zorlamr. Genelde, yine de kendim yansıtma, duygusal yemden yapılanma ve her şeyden öte ruhsal şifa dönemidir. Kişi mutlu olmak için neye ihtiyacı olduğuna karar verir. Takıntılarının, tutkularının, alışkanlıklarının ve her türlü duygusal bağımlılığının köküne inmek için, bilinçaltı davranış modellerim inceler. Kişi bu konudaki başarısına bağlı olarak, psikolojik olarak sağlıklı ve özgür bir gelecek yaratır.
Koç burcu evle ilgili sorumlulukları artar. Bazıları geçmişte sevdiklerine verdiği bir zarardan dolayı karmik bir geri ödeme ile karşılaşır. Bile bile yaptığı her türlü yanlış için güçlü bir suçluluk duyar. Her zamankinden daha çekingendir ve daha iyimser ve şen hissedene kadar insanlarla ilişkilerim ertelemelidir. Ay, gençlikteki doyumla alakalı olduğundan, özellikle çocuklar bu transitte yaşadıkları deneyimlerden zarar görebilirler. Çocuklar oldukça fazla sıcaklık, dokunma ve duygusal destekle bu dönemi atlatacaktır. Kişi önemli kararlan erteleyebilir ya da en azından bu oldukça kasvetli dönem bittikten soma onlan sağduyu ışığında düşünebilir.

Bir önceki yazım: Günlük Burç Yorumunuz  1. Burçlar dedi ki:

    başak boğa koç aslan oğlak burcu olanlar favlasınlar bi tşk.


İsim: *

Mail: *

17 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)