Koç Burcu Aşk Hayatı

TRANSİT URANÜS NATAL MERKÜR KAVUŞUMU

Transit Uranüs natal Merkür’le kavuşum yaptığında, kişi sıradan zihinsel sınırlarının ötesine geçer. Zekası hiç olmadığı kadar aktiftir ve bağımsız, ileri düşünme biçimiyle hamle yapar. Sürekli olarak yeni fikirler bulur ve yeni ilgilere çok açıktır. Her zamanki hareket tarzının tersine, toplumun olanaklı ya da imkansız olarak kabul ettiklerine itimat etmez. Belki de ilk kez zihinsel olarak özgürdür. Zeka olarak bağımsız, sonsuzluk ve ‘her şey mümkün’ kavramlar??na açıktır.

Bu transit büyük ölçüde aktivite, heyecan ve ilham getirir. Koç burcu kişi daha önceden hiç düşünmediği felsefe ve ideolojilerin etkisinde kalır. Astroloji, metafizik veya psişik olgular üzerinde çalışmaya başlayabilir. Şu anda sezgiseldir ve hayatın beş duyuyla deneyimlenenden daha fazlasını algılar. Başkalarıyla daha fazla iletişim kurar. Beklenmedik şekilde eski arkadaşları ya da akrabalarıyla temasa geçer ve zamanın çok ilerisinde olan etkileyici insanlarla tanışır. Yazı yazmak, ders vermek veya müzakerelerde bulunmak için mükemmel bir zamandır. Koç burcu kişi değerli fikirleri ve etkileri anında kaydedebilmek için yanında bir kayıt cihazı ya da bunun gibi bir şey taşımalıdır. Birle dört ay (dokuz ayda üç kez olabilir) süren bu transitte yazarlar, öğretmenler ve medya ile uğraşanlar büyük ilerleme kaydederler.

Kişinin hassasiyeti son derece artar. Kendini sinirli ya da çok telaşlı hissedebilir ve bu yüzden bolca dinlenmeli ve rahatlamalıdır. Sürekli çalışan zihnini rahatlatacak spor ve hobiler özellikle tavsiye edilir. Koç burcu kişi inatlaşma veya başkalarıyla tartışma konusunda dikkatli olmalıdır. Zihni o kadar hızlı çalışır ve düşünme biçiminde o kadar bağımsızdır ki günlük ilişkilerinde küçük sorunlar yaratabilir. Mümkün olduğunca sabırlı ve hoşgörülü olmaya ihtiyaç duyar. Doğum haritasındaki Merkür zorlu bir pozisyondaysa, kişi ilişkilerinde şimdi asi ya da kibirli olur. Konuşmaları doğrudan ya da pervasız olabilir. Merkür doğum haritasında zarar görmüşse, zihinsel dengesizlik ve istikrarsızlık tehlikesiyle karşı karşıya kalır.

Koç burcu kişi yenilikçi ve devrimsel fikirlere sahiptir. Metafiziksel disiplinlerle ya da Yeni Çağ teknikleriyle uğraşır. Bunlar imgeleme, Zen Budizm ve bir yere bağlı olmadan aydınlanmayı sağlayan herhangi bir yöntemi ve seminerleri içerebilir. Kişi kendi cemiyetinde bol bol gezer. Anı yaşar ve içinden geldiği gibi davranmaktan zevk alır. Son derece meraklı ve enerjiktir, ancak dikkatini farklı bir çok alana yönelterek dağıtmamalıdır. Çok konuşur, zihninde psişik içgörü kıvılc??mları çakar ve hiperaktif görünebilir. Bilim, elektronik ve bilgisayarlarla olan aktiviteleri olumludur. Kişi bu transitte mümkün olduğunca esnek kalmalıdır, çünkü yeni olasılıkları keşfederken aktivitelerini yeniden programlamak isteyebilir. Transit bittiğinde, zihni genişlemiş ve hayatının geri kalanında muhtemelen dar bir düşünce sisteminden ya da daha dik kafalı olmaktan uzaklaşmıştır.

Bir önceki yazım: Günlük Burç Yorumunuz
İsim: *

Mail: *

19 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)