Kıvanç Tatlıtuğ Burcu Ve Özelikleri

imagesKıvanç Tatlıtuğ, şöhretini Satürn daşa sırasında kazandı. Satürn malefik bir gezegen ama bu haritanın Yükselen’i Boğa olduğu için iki çok şanslı evi, yani dokuzuncu ve onuncu evleri yönetir. Böylece Satürn, rajayogakaraka ya da ‘kraliyet birleşimi göstergesi’ olarak adlandırılan duruma gelir. Bir rajayoga yani kral yogası, son derece özel bir durumdur ve çoğu haritada sadece iyi evlerin yöneticisi olan iki gezegenin bir evde kavuşum yapmasıyla oluşur. Haritada Yükselen’in Boğa olması durumunda otomatikman tek gezegenli bir kral yogası meydana gelir çünkü Satürn iki iyi evi, yani dokuzuncu ve onuncu evleri yönetir.

(Terazi ve Yengeç Yükselen’li haritalar tek gezegenin kral yogası yaptığı diğer haritalardır. Terazi Yükselen’de Satürn dördüncü ve beşinci evleri, Yengeç Yükselen’li haritadaysa Mars beşinci ve onuncu evleri yönetir ve böylece kraliyet birleşimi oluştururlar.) Kıvanç Tatlıtuğ’unki gibi Boğa Yükselen haritalar için Satürn daşalar Satürn ciddi ve değiştirilemez bir şekilde zarar görmedikçe hepsinin içinde en iyi dönemlerdir, çünkü Satürn bir rajayogakarakachı.

Kıvanç Tatlıtuğ’un haritasında Satürn’ün oluşturduğu rajayoga yani kral yogası kişiliği, görünüşü, ün ve onay kazanma yeteneğini simgeleyen birinci evdedir. Satürn köşesel bir evde olduğu için daha da güçlenmiştir (köşesel evler birinci, dördüncü, yedinci ve onuncu evlerdir.) Üstelik bir de Venüs’ten, kendi yönettiği burca yani Boğa’ya yaptığı için benefik etkisi normale göre daha artan bir açı alır. Ayrıca Satürn Venüs’ün burçlarında çok iyi işlev görür. (Satürn, Venüs’ün diğer burcu olan Terazi’de yücelir.)

Kıvanç Tatlıtuğ’un haritasında Satürn onuncu evi yönettiği ve birinci evde olduğu için Satürn daşa, birinci ve onuncu evle ilgili ün ve onaylanma şeklindeolumlu etkiler getirdi. (Satürn aynı zamanda dokuzuncu evi de yönettiği için, bu daşa din ve felsefe alanına da yararlı sonuçlar taşıdı. Bu konu daha sonra detaylı olarak anlatılacaktır.) Kıvanç Tatlıtuğ’m kariyer başarısı, ilk albümünün piyasaya çıkış tarihi olan 1969’da, Satürn daşa -Ay bukti sırasında başladı. Albümde daha önce Peter, Paul ve Mary tarafından ünlendirilmiş hit parça ‘Leaving On A Jet Plane’ (Bir Jet Uçağıyla Çekip Gitmek) şarkısı da vardı. Kıvanç Tatlıtuğ’m Ay bukti sırasındaki çıkışı periyoda uygundu, çünkü Ay onuncu evdedir ve doğal olarak kariyer başarıları getirebilen Jüpiter’den açı alır.

Bir önceki yazım: YÜKSELEN BURÇLAR GEZEGENLERİ  1. Canan dedi ki:

    Kıvanç tatlitug mu ? Albüm mu ? Ne sacma anlayamadim


İsim: *

Mail: *

11 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)