Keşfedilmemiş benlik

imagesGerçek durum, yeni ve keşfedilmemiş benlik seviyelerini bir araya getirecek şekilde bir karşılık vermesi için SQ’yu uyarır. Bu, gelişime yardımcı bütün duygular ve anlam kazandıran asıl resme doğru benliğin gelişimidir.

SQ, zorlukları itmek yerine benliği meydan okumaya davet eder, zorlukları etrafında toplar; yeni ve bilinmez şeyleri geri dönüşümüyle, yansımalarıyla, belirsizlikleriyle kabul eder. Ruhsal olarak zeki olan bir benlik için yenilgiye uğramak, galip gelmek gibi kavramlar yoktur.

Onun için ancak asıl hakikatin ışığı ve besin kaynağı vardır. Zorluklarda da bu ışığı ve besin kaynağını bulur. Benlik için ya ışık ve besinden mahrum kalmak ya da onlarla beslenmek söz konusudur.

Zorlayıcı durumlar ve güçlükler SQ’sunu kullanan kişiye tepkisel benlik kimliğinin gelişip serpilmesini ve hakikatle bağlantısını kesme gücünü engellemeye yardımcı olur. SQ’sunu kullanan kişinin alçak gönüllülüğü artı bir özellik değildir, zamanlı ve seçilmiş bir süreçtir bu.

Benliğimizin özümüzden dışımıza doğru daha geniş bir alan yaratma sını sağlayan gerekli ve seçilmiş bir süreçtir.  1. pervin ergin dedi ki:

    arabam olacak mı


İsim: *

Mail: *

17 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)