Kendine Güvenmek

Elbisemoda-2013-burc-astroloji-ruya-yengec-1Güven yaşam dersi anlaşılması kolay, öğrenilmesi çok zor olan bir derstir.
Eğer bu yaşam dersini deneyimleyenler onu öğrenmelerine yardımcı olması için olumlu bir katalizör seçerlerse, bu genellikle onları kafalarına koydukları her şeyi yapabileceklerine inanmaya teşvik eden bir anne ya da baba olacaktır.

Ancak, eğer insanlar olumsuz bir katalizör için bir kontrat yaparlarsa, bu katalizör genellikle, onlara kötü muamele eden ve bu yüzden hiç kimseye, özellikle de kendilerine güvenmeme^ öğrenmelerini sağlayan bir anne ya da baba olacaktır. Bu durumda, yaşam dersinin öğrenilmesi bir enerji damgasıyla kolaylaştırılmış olacaktır. Sonuçta, Güven dersi insanın herkesten çok kendisine güvenmeyi öğrenmesiyle ilgilidir.

Biz daha düşük (Birinci Dalga) titreşimsel enerji içinde yaşarken, ‘‘lideri takip et” kavramına inanırdık. Ama bu değişmektedir. Biz şimdi daha yüksek bir titreşim düzeyine çıkmakta olduğumuzdan, “kendini takip et’’meyi emreden yeni bir “İkinci Dalga” kavramı vardır.
Güven dersi üzerinde çalışan insanlar genellikle kendilerine güvenmeyi ve kendi güçlerini kabullenip kullanmayı öğrenmekte çok zorlanırlar.

Ancak, onlar bu dersi öğrendiklerinde, olumsuz nitelikleri olumlu biçimde kullanabildiklerinde, genellikle içsel bir yön duygusuyla yürür, nereye gittiklerini tam olarak biliyormuş gibi görünür ve öyle davranırlar. Aslında, en nihayet artık bilmeye ihtiyaç duymayacak kadar kendilerine güvenmeyi öğrenmişlerdir.
Güven hakkındaki ilginç şey şu ki, çok azımız Tanrı’ya güvenmekte zorlanırız. Ama neredeyse hepimiz Tanrı olduğumuzu kabullenmekte çok zorlanırız.

Güven öğrenilmesi son derece önemli olan bir yaşam dersidir, çünkü Güven bizi Evrensel Enerji akışına sokarak bütünün bir parçası olmamızı sağlar. Biz güvenden yoksun olduğumuzda, imandan da yoksun oluruz.
Bir kez Güvenmeyi öğrendiğimizde, savunmasız olmamıza izin verebiliriz. Savunmasız olmamıza izin verdiğimizde, zayıflıklarımızı kuvvetlere dönüştürürüz. Aslında, şu anda doğmakta olan Kristal Çocuklardan öğreneceğimiz gibi, savunmasızlığımız en büyük kuvvetimizin kaynağıdır.

Bir önceki yazım: DOKUZUNCU EVİ YÖNETEN VEYA YAY BURCU OLAN
İsim: *

Mail: *

14 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)