Kare açı

icerikGüçlü sözcükler. İnsan kulaklarının arasmda bu sözcüklerle dolaşırken nasıl başarı sağlayabilir?

Eğer izin verirsek, başarı çok büyüktür. Doğa doğal düşmanlarla doludur. Aslanlar ve antiloplar. Baykuşlar ve fareler. Tilkiler ve tavşanlar. Onlarm draması çok vahşi olmasına rağmen vazgeçilemez ve zorunlu bir amaca hizmet eder: zayıflık imha edilir. Yavaş ve hasta olan yakalanır. Çevik ve uyamk olan kaçar.

Kare açı da aynı hizmeti görür: Karede üretilen sürtüşme her iki gezegene de büyümeleri ve gelişmeleri için acımasız bir baskı uygular. Hayatta kalabilmek için evrim geçirmeleri gerekir. Bir yanlış adımda, bir tembellikte ezilirler. Kareyi “çözmenin” yollarını aramaym. Bulamazsınız. Kareler çözümsüzdür. En iyi durumda bile, karakterde bitmek bilmez bir huzursuzluk kaynağıdırlar. Ve idealde, huzursuzluk iyileştirici bir güçtür. Sonuçta barışa, huzura ulaşılamaz, ama büyüme ve başarı elde edilir.

Karenin korkunçluğu çözümlenemez ikilemler, kısır döngüler yaratma kapasitesinden gelmez. Bu sadece kare açıyla birlikte oluşan bir alandır. Bu alandan geçmek asla kolay değildir, ama her zaman bizi güçlendirir ve her iki gezegenin zayıflıklarından kurtulmamızı sağlar. Asıl ürkütücü durum iki gezegenden birisinin diğerim yendiği zamandır. Kazanırken diğerim yok edebilir, pasifleştirir, fonksiyonsuz hale getirir. O zaman felce uğrarız. İnsanlığımızı oluşturan on temel “ruhsal devremizden” birisi bozulur. Hayati birşey bizden uzaklaşır. Ve yaşamımızın o bölümü, her neresi ise, yanlış başlangıçlar, yıkımlar, sürekli tekrarlayan yenilgilerle dolar.
İsim: *

Mail: *

15 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)