Kalpten İletişim Kurma Dersi

astroloji-burc-mkl (1)Kalpten İletişim Kurma Dersi ilişkiler alanı içinde tanımlanır. Bu her türlü ilişkiyi kapsasa da, sevgi ilişkileri bu yaşam dersi üzerinde çalışmayı seçtiğimiz temel alandır. Ancak, şunu da söylemeliyim ki birçok insanın bu yaşam dersini öğreneme mesinin nedeni, amacın, birçoklarının inandıkları gibi, insanın kendisini bir başkasıyla tamamlaması değil, bir başkasıyla birlikte yürümeyi öğrenmesi ve onunla birbirine çok fazla yaslanmadan yaşamını paylaşmasıdır.

Gerçeği paylaşmak iyi bir ilişkiyi yaratmanın özüdür. Ama aslında, yeni enerjide tek bir ilişki vardır ve o Siz ile Siz’in ilişkisidir.

Bu yaşam dersi daha çok erkek formu içinde öğrenilir. Genellikle, İletişim dersi üzerinde çalışan insanlar küçük bir çocukken konuşmakta zorlanırlar. Onlar konuşma özürlü olabilir ya da konuşmayı yavaş yavaş öğrenebilirler. Bu ilk çocukluktaki zorlukları yendikten sonra, birçokları kendilerini yaşamlarını kazanmak için iletişim kurmak zorunda oldukları durumlara sokmayı seçeceklerdir. Eğer onlar bu derste iyi bir ilerleme kaydedebilirlerse, genellikle iletişim konusunda epey başarılı olabilirler. Böyleyken bile, hissettikleri şeyi ifade etmek onlar için hep zor olabilir, çünkü hislerini açıkça dile getirmek ve ne istediklerini bildirmek onlar için kolay değildir. Eğer bu yaşam dersinin öğrenilmesi bir enerji matriksiyle ko laylaştırılıyorsa, onlar yorulduklarında ya da strese girdiklerinde bir sessizlik duvarının ardına çekilme eğilimi gösterebilirler. Bunlar her fırsatta başlarını kuma gömecek olan insanlardır.

Önceki birçok enkarnasyonu paylaşmış sevgililerin tekrar birleşmeleri durumunda bile, bu niteliğe hâkim olmanın, onu olumlu biçimde kullanmanın anahtarı, yine de, onların hislerini sözlerle ifade etmelerinin gerekli olmadığım varsaymamalarında yatar.

Bu nitelik üzerinde çalışan çoğu ruhun genellikle erkek cinsiyette enkarne olmayı seçmesinin nedeni, hislerini ifade etmekte en çok zorlananlarm genellikle erkekler olmasıdır. Birkaç bin yıldır, toplumumuzdaki erkekler duygularını uyuşturmuşlardır. Çok şükür ki, şimdi yeni enerji gelmekte olduğundan, bu durum oldukça hızlı biçimde değişmektedir.

Duygular, enerji matriksi ile Enerji Tüpümüz arasındaki köprüdür. (Bkz. “Enerji Tüpünüzü Temizlemek” adh bölüm.) Bu yüzden, üzerinde çalıştığımız tüm Temel Yaşam Dersleri içimizde güçlü duygular uyandıracaktır. Dersi öğrenmeyi kolaylaştırması için seçilmiş vasıta ister enerji matriksi, ister enerji damgası olsun, her ikisi de duygularımız yoluyla sergilenecektir. Bu yüzden, Kalpten İletişim niteliği tüm diğer derslerin öğrenilmesini kolaylaştıran Temel Yaşam Niteliklerinden biridir.

Her zaman hissettiğimiz şeyi söyleme sanatını öğrendiğimizde, kalpten üetişim kurma niteliği her ilişkinin temelini oluşturacaktır.

Bir önceki yazım: DOKUZUNCU EVİ YÖNETEN VEYA YAY BURCU OLAN
İsim: *

Mail: *

20 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)