JÜPİTER NATAL MERKÜR KARE YA DA KARŞIT AÇI

TRANSİT JÜPİTER NATAL MERKÜR KARE YA DA KARŞIT AÇIJüpiter natal Merkür’e kare ya da karşıt açı yapüğmda, kişi aşın düşüncelere kapılır. Orantı hissini kaybeder ve esinlenme ve hayal gücüne kendim çok kaptırabilir. Uygunsuz ve pek mantıklı olmayan önemli kararlar verme tehlikesi içindedir. Aşırı iyimserdir. Dikkatsizdir ve sabır, disiplin ve anlayış konusunda gayretli olmalıdır. Çok fazla konuşur. Başkalarıyla gereksiz yere tartıştığından enerjisini ve zamanım boşa harcar. Abartır ve gurur, kibir ve arsız bir tutuma dikkat etmelidir. Bu transitten geçen birçok birey, detaylan ve durumun gerçeklerini göz ardı eder, çünkü fikirlerinden emindir. Kişi gerçekçi olmaya çalışmalı ve inançlarının öznelliğini fark etmelidir. Aksi takdirde hayat, yolunda veya pürüzsüz gitmeyecektir. Kişi özensiz, dikkatsiz ve akılsız olarak algılanacaktır.

Kontrat imzalarken çok dikkatli olmalıdır ya da yaklaşık beşle on gün (nadiren altmış gün) imza konusunu ertelerse daha iyi eder. Her şeyin iyi olacağım sandığından dikkatsiz ve tedbirsizdir. Tutabileceğinden daha fazla söz verir ve alabileceğinden daha fazlasını bekler. Vaatlerde bulunmak için pek iyi bir zaman değildir. Bu dönem daha çok hayaller ve vizyonlar için iyidir. Kişinin hayal gücü büyük hedeflere ve ömrü boyunca elde etmek isteyeceği tutkulara yönelir. Büyük düşünür ve bakış açısı genişler. Uzun süreli hedeflerini kaydetmek için bir günlük tutmalıdır. Yeni keşifler planlamak, geniş, ilerici, özgür düşünme gerektiren sorunları çözmek için çok iyi bir zamandır. Bu tür girişimlerle ilgili detaylarla ve tekniklerle daha soma uğraşılabilir ya da şimdilik başkalarına havale edilebilir.

Kişi bir şeyleri unutabilir ya da kafası kanşabilir. Zihinsel olarak tembeldir ve küçük yalanlar söylemeye veya aldığı bilgileri amacına uygun şekilde çarpıtmaya meyillidir. Bazı bireyler kendilerini sinirli ya da zihinsel olarak yorgun hissedebilir. Bu durum Merkür’ün doğum haritasındaki olumlu ya da olumsuz konumuna bağlıdır. Bu transit süresince, büyük ölçüde zihinsel aktivite söz konusudur. Kişi fazlasıyla felsefi düşünme biçimine kapılır ve düşünceleri özgürlüğe yöneliktir. Biraz daha yavaşlamasmda fayda vardır ve başkalarına ve çevresine karşı daha hassas olmalıdır.

Hislerini ve düşüncelerini ağzından kaçırmadan önce dikkatle dinlerse daha iyi olur. Mümkünse, önemsiz bilgi gerektiren test ve sınavlar, birçok teknik özellik ya da çok detaylı bir odak gerektiren şeyler ertelenmelidir. Kişi büyük resimdeki bağın farkında olmalı ve yapabileceğinden daha fazla eylemde bulunmamalıdır. Aceleci sonuçlara varmadan ve uygunsuz bir eyleme geçmeden önce, başkalarım iyice anlamaya ihtiyacı vardır.

Bir önceki yazım: Günlük Burç Yorumunuz  1. Didem Şarman dedi ki:

    Kaza geçirdiği gün transit Jüpiter natal Şiron’a kare. Tüm bunlar kazayı, yanmayı ve ölüm riskini karşılıyor. Üzücü 🙁 tşk.


İsim: *

Mail: *

16 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)