Jodie Foster’ın Doğum Haritası

burclar3Foster’ın doğum haritasındaki düşük Mars kendine güven eksikliğini gösterir (çünkü Mars birinci evi yönetir). Fakat bu bölgedeki her hangi bir zayıflık, günlük hayattaki gözlemciye göre açık değildir, çünkü Güneş ve Merkür birinci evdedir ve bu çok güçlü ve kendine güvenli bir görünüm verir. Aym zamanda, Güneş ve Ay dönemlerinde kendine güveni iyi olabilir çünkü bu gezegenler çok iyi açılar alırlar. Fakat Foster ne zaman Mars bukti veya Mars daşa yaşasa, kendine güveni ve iç gücü gözle görülür şekilde azalacaktır.

Birinci evdeki gezegenler (Mars, Güneş ve Merkürbirinci evde olan ve birinci evi yöneten gezegenler) ile ilişkili olan dönemler haricindeki dönemler yardımıyla Foster’m kendine güvenini belirlemek zordur, çünkü birinci evin yöneticisi zayıftır ama birinci evde olan gezegenler güçlüdür. Yöneticiliklerin çok büyük öneme sahip olduğu Hint astrolojisinde, doğum haritasındaki bir ev analiz edilirken sürekli sorulan soru, evde olan gezegene mi yoksa evin yöneticisi olan gezegene mi daha çok ağırlık verilmesi gerektiğidir. Bana göre, evin yöneticisi biraz daha önemli olsa bile, içinde bulunulan daşa ve buktinin dikkate alınması hayati öneme sahiptir.

Jodie Foster 1976 yapımı Taxi Driver isimli filmdeki performansıyla ünlendi. Venüs daşa ve Jüpiter bukti içindeydi ve Oscar ödülüne aday gösterilmişti. Venüs daşa her zaman sanata bir ilgi uyandırmasına rağmen, haritasındaki Venüs kendi daşasmda üne işaret et-miyor. Venüs on ikinci evi hem yönettiği hem de orada olduğu için, yirmi yıllık daşa temel olarak ruhsal gelişim, cinsel deneyimler, harcamalar ve uzak ülkelere yolculuklar gibi konularla ilgilidir. Daşa aynı zamanda aşk ilişkileriyle ilgilidir çünkü Venüs yedinci evi yönetir. Venüs, kendi yönettiği burç olan Terazi’de olmasma rağmen çok zarar görmüştür, çünkü iki malefikten, Mars ve Satürn’den açı almaktadır. Ne zaman bir gezegen veya ev iki malefikten açı alsa, ciddi zarar ortaya çıkar. Foster’m çocukluğuna denk gelen Venüs daşada yukarıda bahsedilen alanların çoğunda ciddi sorunlar yaşamış olması büyük bir ihtimaldir. Venüs’e özgü zorluklar yaşayan bir çocukçocuk fuhuşurolünü oynayarak ünlü olması belki de tesadüf değildir.

Bir önceki yazım: YÜKSELEN BURÇLAR GEZEGENLERİ
İsim: *

Mail: *

12 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)