J. P. Morgan’nın doğum haritası

icerikJ. P. Morgan’m haritasında çok zenginlerin nakshatraları da yer almaktadır, Ketu Swati’de, Satürn ise Vishakha’dadır.

Son olarak, J. P. Morgan’ın astrolojiye son derece saygı duyduğunu söylemek gerek. “Herkes milyoner olabilir, ama milyarder olmak için bir Astrologa ihtiyacınız vardır” sözünün sahibidir. Astrolog Evangeline Adams ona Titanic’e binmemesini söylemiş, o da bu sözü tutmuştur.

Richard Branson yayıncılıktan milyonlar kazanmış olan bir İngiliz girişimcidir, hem Virgin müzik şirketinin, hem de Virgin Atlantic havayollarının kurucusudur. Sonrasmda film, video ve emlak piyasalarında da başarılı oldu. Kariyerine daha 20 yaşmdayken bir öğrenci dergisi ile başladı ve kısa sürede 40 kişilik bir çalışan kadrosuna sahip oldu. Sadece 12 yıl içinde 50 şirketten oluşan bir imparatorluğu yönetir hale geldi. Başarı için doğmuştu!

Richard’m haritasında hem Ay hem Satürn parayla ilgili 2.evdedir ve Ay’m onun 1.evini (Yengeç) yönetiyor olması paranın ona geleceğini gösterir, l.evi yönetenin para ile ilgili 2.evle bağlantılı olması çok önemlidir. Jüpiter’in bu iki gezegenle açı yapması onları para kazandırma kapasiteleri açısından daha da güçlendirmektedir. Jüpiter 9.evi (Balık) yönetir ve başkalarından gelen para ile ilgili olan 8.evde yer almaktadır. Bundan kaynaklanan ve kişinin şansını artıran asıl güç, 9.evin yöneticisi olan Jüpiter’in 2.evle ve 2.evde yer alan gezegenlerle (Ay ve Satürn) açı yapmasıdır. Satürn 8.evi (Kova) yönetir ve bu evle açı yapar, bu da Richard’m yatırımcılar gibi başka insanlar sayesinde para kazanma yeteneğini desteklemektedir.

Para ile ilgili doğum haritalarında öne çıkan en önemli kurallardan biri 2.evle ll.ev arasındaki bağlantıdır. Burada Jüpiter 12.evde Venüs’le açı yapmaktadır. Venüs 1 l.evi yönetir, Jüpiter 2.evle ve Venüs’le açı yapmaktadır. Yani 2. evle ll.ev arasında, para kazandıran Jüpiter aracılığıyla kurulan bir bağlantı söz konusudur.

Venüs 12.evde iyi sonuçlar veren tek gezegendir ve gerçekten de 12.evdeyken zenginlik göstergesidir.
İsim: *

Mail: *

14 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)