İş dünyasında Astroloji

icerikAy düğümleri Rahu ve Ketu gezegenler üzerinden para yaratma kapasiteleri açısından genişletici etki yapar. Rahu kazanç evi olan 1 l.evin yöneticisi Satürn ile açı yaparak onun kazanç üretme kapasitesini artırmaktadır. Ketu lO.evdeki Ay ile açı yapmakta, aym zamanda 2.evdeki Venüs ve Mars ile açı yapmaktadır. Geleneksel anlamda Ketu parayı büyüten bir etki yapmaz ancak bir şekilde uç olaylara neden olacaktır, biz de burada toprak evlerinde (artha) yer alan toprak burçlarındaki gezegenleri aktive ediyor olduğumuzdan büyük bir zenginliği öne çıkaran birleştirici bir güç görürüz. Toplum tarafından tanınmayı temsil eden lO.evdeki Ay ün ve şöhret getirir. Son bir not olarak, servetini petrolden elde ettiği için, petrolü yöneten gezegen olan Neptün’ün yerine bakmak gerekir, Neptün Rockefeller’ın haritasında kariyer ile ilgili lO.evdedir ve o da Ay ile sıkı bir bağlantı halindedir.

Jüpiter para ile ilgili en önemli nakshatralardan biri olan Purva Phalguni’dedir. Ve Rahu da finansal kazançları temsil eden diğer bir nakshatra olan Uttara Bhadrapada’dadır.

John D. Rockefeller’in haritasında Satürn en zenginlerin nakshatrası olan Vishakha’dadır.

Andrew Camegie servetini demir çelik sektöründen elde etmiş İskoçyalı bir sanayiciydi. İki şirketinin birleşmesi dünyadaki en büyük şirket olan U.S. Steel’in ortaya çıkmasına neden oldu. Bir kere evlendi ve bir kızı oldu.

Yaklaşık 350 milyon dolar bağış yapmış bir hayırseverdi. Eğitim ve bilgi konusundaki çabaları Amerika’da halk kütüphanelerinin açılmasını sağladı.

Para ile ilgili 2.ev bu büyük servetin ortaya çıkmasını sağlayan dört ana gezegen tarafından güçlendirilmektedir. Mars burada kendi burcu olan Akrep’tedir ve bu da o evi güçlendirir, lüksleri yöneten gezegen olan Venüs’ün l.evi yönetmesi paranın ona geleceğini göstermektedir. Ayrıca bu kombinasyonda Güneş büyük kazançlar ile ilgili 1 l.evi yönetmektedir. Zenginlikle ilgili en önemli gerekliliklerin ikisi de haritada mevcuttur, hem 2.evin yöneticisi 1 l.evin yöneticisi ile birliktedir, hem de ikisi birden l.evin yöneticisi ile bağlantı içindedir. Bütün bunlar bu büyük servetin kendisine ait olduğunu ve bütün enerjinin para ile ilgili olan 2.evde meydana geldiğini gösterir.

Şans gezegeni olan Jüpiter şans ve talih ile ilgili 9.evdedir ve Merkür ile açı yapar, Merkür Jüpiter’in bulunduğu 9.evi yöneten İkizler burcunu yönetir. Jüpiter’in l.evle açıyapması l.eve pozitif enerji verir, bu da kişiye özgüven ve güç kazandırır. Jüpiter ayrıca l.evde Satürn ile açı yaptığından onun gücünü de büyütür. Satürn zaten olağanüstü ölçüde güçlüdür çünkü Terazi burcunda güçlü konumdadır. Jüpiter’in Satürn ile açısı güçlü para evleri olan 9., 1. ve 5.evleri birbirine bağlar çünkü 9.evde olan Jüpiter 1.evdeki Satürn ile açı yapmakta, güçlü konumdaki Satürn ise 5.evi (en üst seviye zeka) yönetmektedir, ayrıca Jüpiter 5.evle açı yapar. 5.ev zekâ ve spekülasyon ile ilgilidir, bu da birçok başarılı iş adamının güçlü sezgilerle birlikte parlak ve zekâ dolu bir zihne de sahip olduğu anlamına gelir, yani bu ev hayatta büyük bir servet yapmak için çok önemli bir evdir.

Rahu 8.evde Ay’la açı yapmaktadır, bunlarm ikisi de para kazanma kaynaklan üretme konusundaki kapasiteye işaret eden toprak burçlanndadır. Rahu Ay’la açı yaptığında Ay’ın gücü üzerinde artırıcı etkiye sahip olur. Başkalarının parası anlamına gelen 8.evde Rahu’nun olması para konusunda başkalan ile ortak çalışma fırsatlan anlamına gelir, aynı zamanda 2.evle de açı yapmaktadır. Rahu’nun para kazanma gücünün kat be kat artmasına neden olması gibi Ketu gezegeni de büyütücü etkiye sahiptir. Özellikle de para konusunda muazzam güce sahip üç gezegen olan Mars, Venüs ve Güneş’in yanında olması ve para ile ilgili en güçlü evler olan 2., 1. ve 11.evleri birbirine bağlaması bu etkiyi yapar.

Andrew Camegie’nin haritasında dört gezegen ve bir de yükselen burç en zenginlerin nakshatralarmda yer almaktadır; Merkür ve yükselen Vishakha’dadır, Satürn Swati’de, Venüs ve Mars ise Jyestha’dadır.

J. P. Morgan, Amerika’nın en büyük servetlerinden birine sahip, J. P. Morgan şirketinin kurucusu olan Amerikalı fınansçıdır. Firması Amerika’daki birçok sektörün kontrolüne sahip olduğundan bir dönem tüm ulusun kontrolünü büyük oranda elinde tutan kişiydi. Amerika’nın finans konusundaki başarısı J. P. Morgan’a atfedilir. İki olayda tek başma Merkez Bankası’ndan önce ABD’yi iflas etmekten kurtarmıştır.

Çocukluğu hastalıklar içinde geçti ve hasta annesine de o baktı. İki kere evlendi, ilk eşi veremden öldü, ikinci eşinden dört çocuk sahibi oldu.

Sanata çok düşkündü ve kişisel servetinin yarısından fazlasmı sahip olduğu sanat koleksiyonuna harcadı.

Bir önceki yazım: Astroloji Zengin Eder Mi?
İsim: *

Mail: *

17 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)