İKİZLER BURCU JÜPİTER TRANSİTİ

İKİZLER BURCU JÜPİTER TRANSİTİJüpiter üçüncü evden geçerken kişinin zihinsel becerileri ve bilişsel yetenekleri keskinleşir. Bilgisi artar, yeni bilgileri kolayca kavrar ve hazmeder. Araştırmalar, eğitim programlan ve sınavlar açısından mükemmel bir zamandır. Kişi zihinsel olarak alıcı, iyimser ve coşkuludur. Birçok farklı konuyla ilgilenmeye ve lardan ya da farklı edebiyat türlerinden etkilenmeye başlar. Makaleler yazabilir ya da yayım işleriyle uğraşmaya başlayabilir. İyi iletişim kurar. Mektup yazmak, günlük tutmak ya da gazete okumaktan zevk alabilir. Kişi öğretmen ya da yazarsa veya zihinsel bir iş yapıyorsa, bu zamanda girişimleri artar. O şimdi açık fikirli, zihnen neşeli ve hareketlidir.

Kişi içinde bulunduğu çevrede çok enerjik ve aktiftir. Akrabalarıyla ve kardeşleriyle olan ilişkileri olumludur. Kardeşleriyle olan ilişkisinden zevk duyar ya da onlarla olan ilişkisinden yararlar, iyi dilekler ve avantajlar alır. Sık sık çevresi ya da komşuluk ilişkileri içinde kısa yolculuklar yapar. Arkadaş, komşu ve akrabalarla her zamankinden daha fazla etkileşimde bulunur ve yaklaşık bir yıl boyunca çeşitlilikten ve ‘yaşamın tadından tuzundan’ haz alır.

Hint öngörü astrolojisinde üçüncü ev zihinle ilgili değildir (zihin beşinci ev tarafından temsil edilir). Üçüncü evin cesareti, maceraları, enerjiyi, günlük arzuların yerine gelmesini, yayım işlerini (ama yazmayla ya da öğretmeyle değil) ve kardeşleri (en büyüğü hariç, bu on birinci evin konusudur) yönettiği söylenir. Bu nedenle, kişi şimdi günlük arzularını kolayca yerine getirir. Tüm gün boyunca ayak işlerini ya da görüşmelerim yorulmadan, kızmadan, ertelemeden yapabilir. Hedeflerini gerçekleştirir, amaçlarına ulaşır ve yine de enerjisi kalır. Kişi ilgi alanlarının peşinden gider ve ara vermeden aktivitelerine devam eder. Uğraşlarım güçlü ve başarılı bir şekilde geliştirir, destekler. Maceradan çok zevk alır.

Hint astrolojisinde üçüncü ev, aynı zamanda güzel sanatları (müzik, dans, şarkı söyleme ve tiyatro sanatım) yönetir. Bu nedenle kişi bu zamanda daha fazla oyuna, operaya, sinemaya ya da müzik etkinliğine katılır. Profesyonel ya da amatör olarak tiyatroyla uğraşıyorsa, o zaman bu transit büyük yaratıcılık ve başarı zamanıdır. Bununla birlikte, res-samlık, çizim ve el sanatları şimdi etkilenmez, çünkü bunlar beşinci ev tarafından yönetilir.

Jüpiter üçüncü evden geçerken, aynı anda yedinci, dokuzuncu ve on birinci evlere açı yapar. Yedinci eve açı yapması evlilik ya da yeni ve önemli bir aşk ilişkisi ihtimali olduğu anlamına gelir. Dokuzuncu ev açısı iyi şansı, uzaklara seyahati gösterir. Ayrıca dini öğretmenlerle ya da daha yüksek öğrenim kuramlarıyla olumlu deneyimleri de işaret eder. Jüpiter’in on birinci eve bakışı, olumlu grup aktiviteleri ve arkadaşlarla iyi ilişkiler anlamına gelir. Aynca en büyük kardeşten yarar sağlaması ve günlük kazancının yanı sıra “yan gelirler” de elde etmesi demektir.

Bir önceki yazım: ASTROLOJİK MANTRALARIN SÖYLENİŞİ
İsim: *

Mail: *

20 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)