İkizler Burcu Aylık Burç Yorumu

İKİZLER BURCU SATÜRN TRANSİTİSatürn üçüncü evden geçerken, kişi derin bilgi arayışına girer ve varoluşunu daha iyi bir duruma getirebilmenin yollarını öğrenmeye çalışır. Okula ya da herhangi bir kariyer eğitimine derin bir dikkat ve yoğunlaşma zamanıdır. Kişi araştırmaları, incelemeleri ya da diğer araştırma projelerini yönetebilir. Düşünme biçimi derin, yoğun ve ciddi olacaktır. Yine de depresyona ve karamsar bir tavra dikkat etmelidir. Eğlence ve spor amacıyla gönüllü olarak katıldığı aktiviteler, oyunlar ve hobiler, onun çok çalışan, yoğun zihinsel faaliyetlerine uygun olmayabilir.

Satürn’ün üçüncü ev transiti, başkalarına ulaşma ve onlarla bağlantıya geçme konusunda olağandışı bir dürtünün göstergesidir. Kişi kardeşleriyle ve akrabalarıyla ilgili sorumluluklarla ve engellerle karşılaşabilir.

Arkadaşlarıyla, akranlarıyla ve sevdikleriyle güçlü bir iletişim kurma ihtiyacı duyacaktır. Her türlü detaylı bilgiyi elde etmekte ve bulduklarım insanlarla paylaşmak konusunda zorlanacaktır. Eskiye göre çok daha fazla mektup, mesaj ve bildiri yazar. Dergi ve gazetede yazma olasılığım keşfedebilir. Bu aktiviteler öyle kendiliğinden akmayabilirler ama aciliyet, önem ve amaç duygusundan kaynaklanırlar.

Kişinin günlük alışkanlıkları ve davranışları dikkat ister. Deneyimlerim birden mikroskobik algılamayla görür ve ona her şey yavaş gidiyormuş gibi görünür. Davranışlarına her zamankinden daha objektif olarak bakar ve eylemlerinin ve girişimlerinin çoğunun tüm istediklerini ve hak ettiklerim vermediğim gözlemler. Hayatının sayılabilir ya da ölçülebilir özelliklerinin yani niceliklerinin yavaşladığım ya da kısıtlandığım hissederken, yaşam kalitesi çok ciddi ilerleme (pek fark edilmese bile) kaydetmek üzeredir. Kendisi dışında her şeyi yeni ve objektif bir şekilde incelemeye başlar. Satürn şimdi doğum haritasının ilk iki evinden geçmiştir ve kişi en önemli kişisel ve özel meselelerim ele almıştır; şimdi etrafım saran dünyayla karşılaşmaya hazırdır. Bu iki buçuk yılı, başarıyla yaşamak için hangi bilgiye ihtiyacı olduğunu belirlemek üzere harcar. Soma da kendim gayretli bir şekilde eğitir.

Kişi yoluna çıkan bol bilgiyi mükemmel bir şekilde kullanır. Düşüncelerim ve görüşlerini her zamankinden daha iyi yapılandırabilir. Eğitimciler, entelektüeller ve kafasını kullanarak hayatım kazananlar bu transitte kendilerim yük altında hissedebilirler, çünkü zihinleri yorulur. Ancak bu süreç güçlü iç görüler getirir ve kişi somaki yıllarda bir şekilde bolca yararlanacağı bilişsel gücünü geliştirir. Sağlık açısmdansa, akciğerleri ve sinir sistemi savunmas??zdır. Kişi çevresine karşı büyük sorumluluk duyar. Küçük detaylarla, önemsiz konularla ve ufak tefek sorunlarla sürekli olarak uğraşmak zorunda kalsa da endişelenmemek için elinden gelenin en iyisini yapmalıdır.

Bu Transit bittiğinde, kişi tamlık, kesinlik ihtiyacım kavramış ve düşünmeyi öğrenmiş olur. Rasyonel zihnim güçlendirmiş ve objektif bir şekilde işlev görme yeteneğim önemli ölçüde arttırmıştır. Sonuç olarak, daha esnektir ve içinde yaşadığı çelişkili dünyada çalışabilir. Ayrıca, dikkatim bilgiden daha çok kalıtımla geçen içgüdüsel deneyime çevireceği Satürn dördüncü ev transitine de hazırdır.

Hint öngörü astrolojisinde üçüncü ev enerjiyi, irade gücünü ve kişinin günlük ihtiyaçlarını karşılama yeteneğini simgeler. Bu nedenle, kişi basit hedefleri ve ufak tefek görevleri başarmakta zorluk yaşar. Gayretle çalışır, ama sanki çabalan sonuçsuz kalıyormuş gibi hisseder. Aslında, iki buçuk yıl boyunca niyetleri küçük engellerle karşılaştıkça, enerjisini en verimli biçimde nasıl kullanacağım öğreniyordur.

Satürn üçüncü evden geçerken, aynı anda beşinci, dokuzuncu ve on ikinci evlere de açı yapar. Beşinci eve yaptığı açı hamilelikle, çocuklarla ve yatınmlarla ilgili yorucu deneyimler anlamına gelir. Dokuzuncu ev açısı şansın ve seyahatlerin sınırlandığım, dini veya ruhsal öğretmenlerle zorlukları ve daha üst bilgiye ulaşmaktaki sıkıntıları belirtir. Satürn’ün on ikinci eve bakışı birçok borcu ve masrafı, uzak ülkelerle ilgili talihsizliği ve ‘moksha’yı (yani aydınlanma veya son kurtuluşu) izlemekte g??çlü bir disiplini gösterir.

Bir önceki yazım: Günlük Burç Yorumunuz  1. Emre Erbilen dedi ki:

    İKİZLER BURCU Sevgili ikizler bu hafta iş hayatınızda ve çevrenizde DEVAMINI ‘dan .okuyabilirsiz tşk.


İsim: *

Mail: *

15 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)