İçsel Mekan

astroloji_burc-390x245Algıladığımız bir şeyi ve algılama sebebimizi seçme şansımız var. insanlar boş bir eve benzerler. Eğer evde oturacak kiracıyı seçmezsek, çok geçmeden birisi gelip oraya yerleşir ve buranın kendi evi olduğunu söyler.

Sahip olduğumuz içsel mekân, ne ekip yetiştireceğimizi bilinçli olarak seçtiğimiz bir bahçe gibidir. Bizi hiçbir sonuca ulaştırmayan, hayatın bitmez tükenmez detayları içinde uğraşırken kaybolan unsurlar olmaktansa bilinçli bir şekilde hayatımıza yön verecek direksiyonu ele geçirip kendi kendimizin lideri olabiliriz…

Dikkatin başka yöne kaymaması

Bir keresinde içsel boşlukla ilgili basit bir alıştırma yaptırmışlardı bana. Alışveriş merkezinde dolaşacaktım, aklımda bir ürün seçip, gezintim boyunca dikkatimi ondan başka bir şeye kaydırmayacaktım. Bu biraz da tek bir noktaya odaklanarak içimizdeki her şeyi boşaltmaya yarayan Budistlerin bir noktaya odaklanma meditas yonuna benziyordu.

Hangi ürüne odaklanacağımı seçtim ve alışveriş merkezinde gezinmeye başladım. Bir metre yol almamıştım ki turuncu ve kırmızı işaretli, üzerinde %50 indirim var yazılı takım elbise ve gömlekler dikkatimi çekti. Alıştırmanın kuralları gereği geri döndüm ve yeniden başladım.

Bu sefer üzerinde % 50 indirim yazan takım elbise ve gömleklerden başka bir şeye dikkatimi kaydırmamayı kendime telkin ederek içsel diyalogumun yarattığı farkmdalıkla hareket ettim. Yaklaşık bir saat süren çabalarımın hiçbirinde 15m?den ileriye gidemedim. Sırasıyla dikkatim hep başka yöne yöneldi, dağıldım, uyarıldım, hızlandırıldım, rahatsız edildim, kötüleştim, mağdur edildim vs… Kimliğim her bir denemeden sonra duygularımı ateşleyip beni gaza getiriyordu.
İsim: *

Mail: *

20 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)