İçsel doyumsuzluk

astroloji_burc-390x245İçsel doyumsuzluğa, daha iyi bir yaşantı için arayışa, huzura ve doğruluğa teslim olmuş durumdayız. Ama bu doyumsuzluğun çözümünün Tanrı’da ve O nun lütfunda olduğunu göremeyiz.

Bu olay her gün milyonlarca defa tekrar edilmektedir. İnsanlar aynı düşünceyle hareket etmektedir. Eğer Tanrı bugün gerçek olsaydı yapmayı istediğim bir şeyi yapmamı yasaklamazdı. Eğer Tanrının tüm uyarılarına uysaydım yaşayamazdım. Kutsal Kitap arzularımdan birçoğuyla ters düştüğü için yanlış olmalı.

Adem ve Havva’nın karşılaştığı ayartı bizim bugün karşılaştığımız ayartı ile aynıdır. Tanrının Sözune inanıp Ona itaat etmeli miyiz?

Onların itaatsizlik ederek lütuftan uzaklaşmalarının hikâyesi aslında bütün insanlığın ortak hikâyesidir. Ama inansak da inanmasak da, Tanrı kontroldedir. Bu evren O na aittir ve O nun adaleti günahın yargılanmasını istemektedir.
Günah trajiktir ama bize Tanrının yollan ve bizim arzularımız arasındaki farkı açıkça göstermektedir.

Günahın sonucu olan ölüm ile Tanrının lütfü ile gelen yaşam arasındaki farkı karşılaştırabilirimiz için bize arka plana her şeyi daha iyi görebilmemizi sağlayan siyah bir fon getirir. Şeytan, Havva’nın aklında Tanrının emriyle ilgili şüphe yarattığı zaman, Tanrı da yaşam veren lütfunu Adem ve Havva’ya açıklayarak doğruyu göstermiştir.
İsim: *

Mail: *

19 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)