Hint Astrolojisi Yaygalar

Elbisemoda-2013-burc-astroloji-ruya-yengec-1Yagya sırasında rahibin yanında olmak tercih edilir fakat bu imkansızsa, kişi yokken uygulanan yagya da iyi sonuçlar verir. Ben rahibe bir fotoğraf gönderilmesini, yaşanılan zorlukların doğasım ve nasıl sonuçlar beklendiğinin rahibe söylenmesini ve yagya uygulanırken (yagyanın uygulandığı yer yüzlerce veya binlerce mil uzakta olsa bile) meditasyon halinde olmayı ya da bir dua okumayı tavsiye ederim. Bazı rahipler doğum haritası nakshatranızı çıkarmak için doğum gününüzü ve doğum saatinizi bilmek isterler. (Zodyak yirmi yedi nakshatra veya ‘Ay duraklarına’ bölünmüştür ve bunların her biri on üç derece ve yirmi dakikadan oluşur. Hint doğum haritalarının bilgisayar çıktılarının çoğu rıakshatralan verir.) Çok önemli olmamakla birlikte, yagycmm sert etkilere maruz gezegenle ilişkili olan günde yapılması iyi bir fikirdir. Örneğin, eğer problem Güneş’le ilgiliyse ve Güneş kötü konumdaysa o zaman yagya Pazar günü uygulanabilir. Eğer problem Ay’la ilişkiliyse, yagya Pazartesi uygulanabilir.

Günlerin geri kalanı şu şekildedir: Mars Salı, Merkür Çarşamba, Jüpiter Perşembe, Venüs Cuma, Satürn Cumartesi. Son olarak, eğer mümkünse, yagyayı büyüyen Ay döneminde uygulatın; Ay ne kadar parlaksa o kadar iyidir. Fakat bu durumların hepsi karşılanmıyorsa çok üzülmeyin. Yagyalar ne zaman uygulanırsa uygulansın, yeterince güçlüdür.

Kötü konumdaki gezegenleri ve zor daşa ve buktileri iyileştirmenin bir yolu da astrolojik mantraları söylemektir. Bunlar Hintli rahiplerin yagya söylerken kullandıklan mantralardır, bunların dışında dokuz gezegen mantralanm ve başka geleneksel mantraları da söylerler. Bir mantra söylemek çoğu Batılı için rahatsız edici bir durum olabilir, fakat ilgilenenler için bu metne onlan da ekledim. Astroloji uygulamalarımda sert etkili gezegenleri olan kişilere astrolojik mantralar verdim ve bunları uygulamayı deneyen çoğu kişi hayatlarının daha iyi yönde değiştiğini söyledi. Gezegensel mantralar ve tekrar sayılan 288-289. lar arasında verilmiştir.

Mantralara uğurlu bir zamanda başlanmalıdır. Bu yüzden mantra söylemeye Ay büyürken, parlakken başlaym, sönükken değil. Aynı zamanda gezegenle ilişkili olan günde başlayın. Örneğin, Jüpiter mantrasım söylemeye Perşembe günü, Venüs mantrasını söylemeye Cuma günü başlaym. Bu yönlendirmeler SADECE MANTRA SÖYLEMEYE BAŞLANGIÇ İÇİN geçerlidir. Bir kez mantra söylemeye başladığınızda, artık her hangi bir zamanda yapabilirsiniz. Bir şeye uğurlu bir zamanda başlamanın amacı, tam sonuç elde etmeyi garantilemek içindir. Eğer bir insan mantra söylemeye Ay küçülürken, çok sönükken başlıyorsa, mantra tekrar sayısını tamamlamadan bırakma ihtimali çok yüksektir.

 

Bir önceki yazım: YÜKSELEN BURÇLAR GEZEGENLERİ
İsim: *

Mail: *

16 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)